Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 55 центів (Фото:Nick Oxford / Reuters)
Ціни на нафту знижуються на тлі невизначеності інвесторів напередодні надходження свіжих економічних даних від найбільших споживачів нафти США та Китаю.
Про це повідомляє Reuters.
Пекін виграє від санкцій проти РФ. Індія почала купувати російську нафту за юані
Ф’ючерси на нафту марки Brent впали на 55 центів, або 0,7%, до $77,92 за барель, а американська нафта West Texas Intermediate коштувала $73,31 за барель, також знизившись на 55 центів, або 0,7%.
За словами аналітика CMC Markets Тіни Тенг, нафтотрейдери зберігають обережність напередодні економічних даних США та Китаю цього тижня, однак ціни на нафту можуть відновитися після того, як ОПЕК+ оголосила про плани щодо подальшого скорочення пропозиції.
За даними китайського уряду, заводські ціни впали в червні найшвидшими темпами за понад сім років, оскільки імпульс економічного відновлення другої за величиною економіки світу сповільнився.
Керівник відділу переробки та торгівлі нафтою Rystad Energy переконаний, що наявність економічного спаду в Китаї додає невизначеності, що панує на ринку нафти.
Крім цього, зазначається, що Федеральна резервна система на майбутній липневій зустрічі, ймовірно, буде змушена підвищити процентні ставки, адже дані в США показують, що все ще високе зростання заробітної плати та невелике зниження рівня безробіття цього тижня.
Згідно зі звітом Baker Hughes, минулого тижня кількість нафтових платформ у США скоротилася на п’ять до 540, що є найнижчим показником з квітня 2022 року.
Минулого тижня індекси нафти зросли більш як на 4%, досягнувши найвищих позначок з травня, підвищуючись другий тиждень поспіль після того, як найбільші у світі експортери нафти Саудівська Аравія та РФ пообіцяли поглибити скорочення поставок у серпні. Саудівська Аравія продовжить скорочення видобутку в 1 мільйон барелів на добу до серпня, а Росія скоротить експорт сирої нафти на 500 тис. барелів на добу.
Источник