Проте Нацбанк застерігає, що рівень безробіття залишатиметься вищим, ніж до повномасштабного вторгнення, через збереження значних диспропорцій на ринку праці. Це, зокрема, пояснюватиметься нерівномірним економічним відновленням за секторами та регіонами через наслідки війни.
«Пожвавлення економіки також зумовить поступове зростання попиту на робочу силу, а отже й трудових доходів. У повоєнний час їх збільшенню додатково сприятиме посилення конкуренції із закордонними роботодавцями за робочу силу. Зростання трудових доходів відновиться вже цього року, а надалі пришвидшуватиметься. Трудові доходи зростатимуть як у номінальному, так і в реальному вимірах», — резюмували у НБУ.
Читайте також:
- Ситуація критична. У Мінекономіки підрахували, скількох мільйонів працівників не вистачає українському ринку праці
- Робота-2023: на які професії найбільший попит, максимальні та середні зарплати
- Працювати на себе, а не на дядька. Три чверті молодих українців віддали б перевагу власному бізнесу або самозайнятості – опитування
Як повідомлялося, за підрахунками Київської школи економіки (KSE), чисельність робочої сили в Україні у 2023 році оцінюється в 12,5 млн осіб, що менше, ніж у 2021 році, коли вона становила 17,4 млн осіб. До 2030 року кількість робочої сили може скоротитися до 11,7 млн осіб.