Всі ми звикли садити озимий часник під зиму на Покрову. Але що буде, якщо посадити його з настанням весни, як яру культуру? Адже щось же все одно має вирости, інформує Ukr.Media.
Якщо посадити озимий часник навесні, то зубчики часнику до моменту збирання врожаю не будуть такими великими, як їм належить. Цю проблему можна частково нівелювати пізнішим збиранням врожаю — не в кінці липня, а в серпні, на 2-3 тижні пізніше звичних термінів.
Але залишається невирішеним другий мінус — замість повноцінних головок при такому способі посадки формуються в основному лише куці цибулини, що складаються всього з одного, двох або трьох зубців. Це відбувається через те, що зубці не проходять процедуру стратифікації або випробування холодом. Тому якщо ви з якої-небудь причини пропустили звичні терміни посадки, все ж постарайтеся посадити часник під зиму, просто трохи пізніше.
Скрізь пишуть, що до настання стійких морозів у посаджених зубчиків повинно залишатися мінімум 3-4 тижні, щоб вони мали можливість гарненько вкоренитися. Але це не зовсім так. Можна садити часник і в кінці листопада, він відмінно перезимує і дасть повноцінний урожай.
Навіть якщо ви будете здійснювати посадку в злегка підморожену землю в першій половині листопада, то, швидше за все, велика частина зубчиків все одно приживеться і з настанням весни рушить в активне зростання. Головне, вибирайте для посіву сухий погожий день без дощів.
Інша справа, якщо вже в березні-квітні ви виявите в піддоні вашого холодильника кілька пророслих часникових головок. В цьому випадку втрачати все одно нічого, тому спробуйте посадити їх на ділянці раніше по краях грядок в теплиці. При цьому глибину закладення в ґрунт слід зменшити, адже часнику тепер не доведеться перечікувати в землі морозну зиму.
За 2 місяці до посадки помістіть озимий часник на нижню холодну полицю холодильника, щоб там він пройшов процедуру стратифікації.
Оптимальні терміни посадки озимого часнику навесні: з кінця березня по кінець квітня.
Спеціально зберігати озимий часник до весни не слід ще й тому, що значна частина зубчиків може на той час засохнути. Причому це залежить не тільки від умов зберігання, але і від індивідуальних особливостей того чи іншого сорту.
Джерело: ukr.media