Економічна криза диктує свої негласні правила. При цьому, як завжди, на кожній дорослій дієздатній людині лежить відповідальність за регулярну оплату комунальних послуг, проїзду на транспорті, медичних послуг і ліків, виписаних за рецептом, продуктів харчування і ще купу всього, інформує Ukr.Media.
У ситуації, що склалася ніколи думати про справедливість, потрібно якось «крутитися», знаходити додаткові джерела доходу. І тут на допомогу приходить старий добрий город, який при правильному підході може стати прибутковою справою.
Сформулюємо 2 цілі:
Необхідні умови:
- Варто окремо підкреслити, що вся затія має сенс лише у тому разі, якщо ви живете в приватному будинку з хорошою ділянкою землі. Добиратися до городу здалеку не варіант, бо це додаткові витрати на транспорт і неможливість постійно тримати все під контролем.
- Площа ділянки повинна бути хоча б 7-10 соток.
- Має бути спеціальне приміщення для належного тривалого зберігання зібраного врожаю.
- Необхідно постійно мати під рукою доступне джерело добрив — болотний торф, річковий або озерний мул. При покупці добрив про окупність можна навіть не мріяти.
- Обов'язково вода під боком. Носити її здалеку — не варіант.
- Здоров'я дачника має бути відмінним. Найманих робітників у вас немає, якщо раптом трапиться радикуліт, вилізе грижа або щось ще — вся праця піде прахом.
- Бажано мати практичний досвід, правильно підбирати стійкі районовані сорти.
- Наявність теплиць і парників.
Звичайно, умов і обмежень куди як більше, тому повністю покладатися на неодмінний успіх не слід. Пробувати заробити або заощадити сімейний бюджет на городі можна тільки у випадках, коли у вас вже є основне джерело доходу. У будь-якому випадку, перший час доведеться, що називається, «набити руку» і потерпіти.
Найбільш вигідні культури для продажу:
Вирощування для себе
Давно підраховано, що вирощувати овочі на продаж в 4 рази менш вигідно, ніж зелень і ягоди. Проте, себе — то годувати чимось потрібно. Ось, про що слід подбати:
- Для повноцінного забезпечення сім'ї необхідно посадити картоплю, виходячи з того, що на 1 людину потрібно засадити плантацію площею близько 1,5 соток. Подбайте про хороше сховище. З приходом весни, коли магазини розпродадуть торішні залишки і почнуть пропонувати дорогу привізну картоплю, ви зможете продати надлишки за хорошою ціною. Спробуйте розрахувати ціну кінцевої продукції з урахуванням трудовитрат. Можливо, восени в урожайні роки вам буде вигідніше закуповувати магазинну картоплю за викидною ціною до її подорожчання, а потім переходити на свою і взимку/навесні розпродавати надлишки.
- Для себе також необхідно вирощувати огірки, помідори, моркву, буряк, капусту, цибулю. Частину продукції слід консервувати, частину заморожувати і сушити. З кабачків можна зробити відмінну кабачкову ікру.
До речі, не забувайте, що постійно працюючи на городі, ви економите величезні суми на фітнесі, постійно перебуваєте в хорошій фізичній формі, на свіжому повітрі, а не в задушливому просоченому автомобільними газами місті. А міцне здоров'я — це ще й суттєва економія на ліках і псевдо безкоштовних лікарях.
Джерело: ukr.media