Хоча «дріпи» і з’явилися відносно недавно, але багато любителів кави вже користуються ними практично щодня. Секрет такої популярності досить простий: гарна якість напою за мінімальних витрат часу та зусиль на приготування.
Деякі люди помилково думають, що це якийсь аналог розчинної кави. Тільки не у звичних стиках, а пакетиках. Але це не так, оскільки в дріпах використовується виключно мелений склад. З цієї причини заварювання здійснюється трохи інакше.
Чим відрізняється дріп-кава
По суті це пакетик з порційною дозою кави, яка розрахована на одну стандартну чашку. Тому це ідеальний варіант для домашнього використання. Пакет зроблений зі спеціального тонкого паперу, що має найдрібнішу перфорацію. Папір виготовлений з натуральних матеріалів, завдяки чому не впливає на смак готового напою.
Дріп кава виробляється з метою максимального збереження смако-ароматичних характеристик протягом тривалого часу. Тому пакетик поміщається в упаковку з фольги, яка вакуумується. До переваг домашнього використання можна віднести швидкість приготування, яке займає не більше 5 хвилин. Причому напій виходить абсолютно чистим, тому що гуща видаляється з нього разом із використаним пакетиком.
Враховуючи, що у пакетах знаходиться свіжомелений порошок, завжди є сенс звертати увагу на термін придатності. Бо якщо дата виготовлення «стара», то кава може вийти не надто якісною. Щодо сортів, то їх два основні.
- Арабіка.
- Робуста.
Також є бленди, у яких ці два сорти представлені в різних пропорціях. Але найчастіше у продажу зустрічається все ж таки арабіка.
Нюанси приготування
Дуже важливо використовувати якісну каву. Придбати таку можна на сайті спеціалізованої компанії – kyzniakavy. Щоб приготувати дріп-каву потрібна лише чашка та гаряча вода. Якщо любите посолодше, то можна ще додати цукор. Але кавомани зі стажем не радять це робити, оскільки він псує натуральний смак.
Пакетик зроблений таким чином, що у верхній частині є спеціальні крильця з картону. Необхідно розправити їх та зафіксувати на краях чашки. Після цього всередину пакета заливається вода. Дуже важливо робити це повільно й тонким струмком. Річ у тому, що це кава тонкого помелу, тому настоювати напій не рекомендується, щоб він не вийшов занадто гірким. Тому потрібно лише пропустити воду через кавовий склад. Після чого витягти пакетик разом із гущею.
У домашніх умовах дуже легко можна покращити смак та аромат напою. Для цього можна скористатися спеціями та прянощами:
- імбир;
- ваніль;
- кориця;
- кардамон.
Такий формат приготування зручний також і в офісі або відрядженні. Заварити «дріп» можна навіть на природі.