Лайм — близький родич лимона. Так само, як і лимон, його можна вирощувати на підвіконні за кімнатних умов, інформує Ukr.Media.
Якщо за природних умов лайм зростає до 5 м, то у неволі він зросте максимум до 1,5-2 м. При цьому стовбур і гілки будуть вкриті гострими шипами. Якщо така висота вас не влаштовує, то деревце легко переносить обрізку. Більше того, після обрізки деревце закладає ще більше плодових бруньок.
Лайм здатен квітнути і плодоносити протягом року. Квітки у нього до 2 см у діаметрі, непоказні. Плоди зелені, соковиті й кислі. Найпростіше його посадити кісточкою, видобутою з плодів, які нескладно купити у магазині.
Лайм полюбляє тепло, світло і вологу. Все це треба йому забезпечити і на підвіконні. Ґрунт необхідно скласти не тільки родючий, але і з додаванням глини, щоб утримувати вологу.
Насіння лайма дістаньте з плодів і відразу посадіть у ґрунт, прикривши ящик склом або плівкою. Кращий час для посадки — з березня до квітня. За два-три тижні з ґрунту з'являться паростки. Їм потрібне світло. Поставте горщик на сонячне підвіконня, але опівдні рослину треба притіняти. Від прямого сонячного світла молоді листочки можуть отримати опіки.
Пересаджують лайм перевалкою, не раніше ніж за 12 місяців після появи сходів. Зазвичай ємність беруть на 2 л об'ємнішу за попередню. Після пересадки гілки підрізають, залишаючи на кожній по чотири-п'ять бруньок. Така обрізка дасть можливість корінню прижитися і стимулюватиме закладку плодових бруньок.
Вирощений з насіння, лайм починає плодоносити на третій рік життя. Для порівняння, лимон з насіння плодоносить на шостий-восьмий рік. А ось рослини, вирощені з живців, починають плодоносити раніше.
Зазвичай плоди мають діаметр 3-5 см і містять по 1-4 насінини. На одному дереві наливаються стиглі плоди і одночасно триває квітнення. Отже, плодами ви будете забезпечені постійно. Але якщо ви думаєте, що плодів буде дуже багато, то помиляєтеся. Деревцю, щоб вигодувати масу плодів і квіток, потрібне харчування. Якщо ви не будете підживлювати рослину, то "зайві" плоди і квітки лайм скине.
Додають лайм до чаю, компотів, десертів… Цедру використовують для приготування м'ясних страв. Це дуже корисна рослина, яку можна вирощувати із декоративною метою.
Щоб вирощувати лайм, потрібно забезпечити йому температуру, не нижчу за +25° С. Поливати потрібно помірно, коли підсохне верхній шар ґрунту. Взимку поливають ще рідше — три-чотири рази на місяць. Для цього вода повинна мати кімнатну температуру.
Джерело: ukr.media