Топ-7 кімнатних квітів, які можна спокійно тримати взимку біля батареї

Те, що подобається нам, рослини може не влаштовувати. Зараз мається на увазі — опалювальний сезон. Повітря у приміщенні стає ще більш сухим, а від радіаторів відчувається жар. Зміни у кліматі одразу ж відображаються на зовнішньому вигляді кімнатних рослин — листя скручується, жовтіє, опадає. Така обстановка "до душі" павутинному кліщу. А деякі квіти й зовсім не можуть пережити близьке сусідство з батареями, інформує Ukr.Media.

Тому восени починається "велике переселення". Якісь квіти ставимо на підлогу, переносимо на інше підвіконня, переносимо на підставки. Але є зелені "бійці", яким сусідство з батареями зовсім не шкодить. Їх не потрібно щодня обприскувати, встановлювати піддони з водою.

Заміокулькас

Доларове дерево відмінно виглядає у інтер'єрі і є абсолютно невибагливим. Достатньо не переливати його, щоб бульби не загнили. Квітка гарно переносить протяги, сухе повітря і спеку.

Навпаки, після її перестановки ближче до батареї вона може почати випускати нове листя. Помічено, що будь-які зміни йдуть їй на користь.

Алое

Забули полити — не проблема. Алое, здається, знає, що власники дуже зайняті, тому забувають його поливати і зволожувати повітря поруч. Тому рослина збирає у листі вологу із запасом і зовсім не реагує на пересушене повітря у будинку.

Крассула

Грошове дерево — одна з найпопулярніших рослин. І не лише через "здатність" приносити добробут у будинок, але й через простоту догляду. Крассула не є вимогливою до поливу. Навпаки, краще не долити, ніж перелити. І вона відмінно переносить сухе повітря.

Сансевієрія

Щучий хвіст гідний першого місця у списку. Ось він переносить будь-що. У його м'ясистих листочках, які схожі на мечі, зберігається багато вологи. Тому сухе повітря йому не страшне. Павутинний кліщ воліє проходити повз жорсткувате для нього листя.

Також не є страшними для зміїної рослини періоди посухи, "життя" у затіненому кутку, відсутність підгодівель і найменший горщик. Сансевієрія буде жити. А якщо за рослиною почнуть доглядати, то вона одразу ж видасть купу нових листочків.

Фікус

Не кожен фікус перенесе розпечене повітря. Наприклад, Бенджамін одразу відреагує листопадом. Листочки почнуть сохнути у перший же день спеки. Кущик може повністю стати лисим.

А ось фікус каучуконосний почуватиметься добре. З усього розмаїття фікусів він є найвитривалішим.

Клівія

Протяг, мало світла, північне вікно, та ще й гарячий радіатор — хто це витримає? Є така рослина — клівія. І не потрібно знати ніяких тонкощів догляду навіть для того, щоб рослина заквітла. Навпаки, іноді найкращий догляд для клівії — це залишити її у спокої.

Хойя

Воскова рослина усім своїм виглядом говорить — "Я готова до посухи". На ній абсолютно не відіб'ється занадто сухий клімат квартири. Стебла хойї схожі на мотузки або канати. І на них багато блискучих, наче покритих воском, щільних листочків. І навіть під час пересушування повітря рослина стане справжньою прикрасою кімнати.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *