«Зернова суперечка» України й Польщі: Єврокомісія завтра проведе Координаційну платформу 19.02.2024 15:58 Укрінформ Європейська комісія проведе завтра зустріч Координаційної платформи з врегулювання суперечок щодо експорту українського зерна, які виникли між Польщею та Україною.
Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявив речник Європейської комісії Олоф Гілл (Olof Gill), відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про дії Єврокомісії щодо вирішення «зернової» суперечки між Україною й Польщею,а також іншими сусідніми країнами та про реакцію ЄС на силове блокування протестувальниками кордону.
«Найбільш ефективним форумом, який може розглянути ці складні проблеми та знайти тривалі рішення на середню та більш віддалену перспективу, є спільна Координаційна платформа, яка зустрінеться вже завтра. Ми будемо раді надати інформацію про підсумки цієї зустрічі й про те, як розвиваються переговори», – сказав Гілл.
Він наголосив, що право на мирні демонстрації є невід’ємним у демократичних країнах Євросоюзу. Разом з цим, Європейська комісія послідовно відстоює позицію, що у таких діях не може бути місця для насильства, і саме національна влада країн-членів несе відповідальність за дотримання правопорядку на зовнішніх кордонах ЄС.
«Національна влада має забезпечувати свободу руху для транспорту, що є важливим для нормального функціонування наших ланцюгів постачання та для стабільності внутрішнього ринку ЄС», – додав речник.
Єврокомісія утрималася від відповіді на уточнююче запитання Укрінформу про вплив поточної ситуації на безпеку не лише України, але й Польщі, яка також є жертвою ймовірного прояву гібридної атаки з обмеження свободи руху між країнами, включаючи військову мобільність, пославшись на те, що це може бути компетенцією Ради міністрів ЄС із закордонних справ, зустріч яких відбувається у Брюсселі сьогодні.
Як повідомлялося, станом на 19 лютого заблокованими для вільного руху вантажівок залишаються перепускні пункти «Ягодин – Дорогуськ», «Угринів – Долгобичув», «Устилуг – Зосин», «Шегині – Медика», «Рава-Руська – Гребенне» та «Краківець – Корчова». Завдяки послузі «єЧерга» з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тис. вантажівок.
Фото: eumetsat.int
Експорт Єврокомісія Польща Україна Зерно
Источник: www.ukrinform.ua