«Нафтопродукти Курченка»: у НАБУ пояснили, чому підозру у справі оголосили через п'ять років 21.02.2024 16:00 Укрінформ Детективи Національного антикорупційного бюро відновлювали частину доказів у справі продажу конфіскованих у структур олігарха-втікача Сергія Курченка нафтопродуктів після того, як отримало її для дорозслідування у 2019 році.
Про це повідомив директор НАБУ Семен Кривонос на спільній з очільником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександром Клименком пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
“Прийшли з підозрами у той момент, коли було достатньо доказів для предʼявлення звинувачення. Дійсно, це провадження було передане до НАБУ, але частина доказів, які були здобуті у цьому провадженні у період з 2015 по 2019 рік, не була передана. Детективи вживали заходів щодо відновлення цих доказів, здобуття їх, проведення доволі складних експертиз для встановлення розміру збитків. Також проводилися інші слідчі дії – гласні і негласні”, – сказав Кривонос, відповідаючи на запитання, чому у цій справі підозри оголосили лише через п’ять років після її отримання.
“Фактично, коли ми були готові, як орган досудового розслідування з прокуратурою, предʼявити підозри, ми це зробили”, – додав Кривонос.
Своєю чергою очільник САП зазначив, що “не має значення, скільки часу пройшло з моменту вчинення злочину, якщо зібрані докази, то особа має бути притягнута до відповідальності”.
Клименко зауважив, що справа нафтопродуктів Курченка є не “найстарішим” провадженням, у якому САП оголосила повідомлення про підозру.
“У нас були провадження за період вчинення злочину у 2011-2012 роках, якщо ми говоримо про Одеський аеропорт. Якщо ми говоримо про справу Укрнафти, то перший епізод також стосується періоду 2013-2014 років, формула “Роттердам+”, то це період 2015-2016 років”, – сказав він.
За словами очільника САП, такі справи забирають велику кількість часу.
“Особливо коли ми розслідуємо їх не з самого початку і перед нами розслідував інший орган, або не хотів розслідувати. Це досить ускладнює слідство і створює певним чином інші перешкоди. Тому коли були зібрані докази (у справі нафтопродуктів Курченка – ред.), то були і прийняті відповідні процесуальні рішення”, – сказав Клименко.
Як повідомлялося, 12 лютого в СБУ заявили, що правоохоронці викрили колишнього народного депутата та його спільників у незаконному привласненні і продажі 97 тисяч тонн конфіскованих державою нафтопродуктів.
За даними слідства, у 2014 році держава конфіскувала майже 100 тисяч тонн нафтопродуктів у структур Сергія Курченка – олігарха часів президента-втікача Віктора Януковича. Завдяки політичному лобі колишнього народного депутата ці нафтопродукти були передані для реалізації профільному державному підприємству, щоб наповнити держбюджет. Останнє на той час очолювали керівники, підконтрольні бізнес-партнеру ексдепутата.
За вказівкою фігурантів посадовці держпідприємства сприяли продажу конфіскованих нафтопродуктів за суттєво заниженими цінами групі компаній, власником якої був згаданий бізнес-партнер. У подальшому нафтопродукти реалізовували на заправках цієї групи компаній та в інших мережевих АЗС, а отриманий дохід концентрувався у бенефіціарів схеми.
Для створення видимості, що арештовані нафтопродукти передані для потреб Міністерства оборони, державне підприємство здійснило відповідні поставки на комерційній основі.
Оборонне відомство розрахувалося у повному обсязі, проте отримало всього 1,6% «нафтопродуктів Курченка». Решта виявилося нафтопродуктами, закупленими в тієї ж групи компаній, яка зі свого боку закупила їх у Росії та Білорусі.
У справі фігурує колишній народний депутат Сергій Пашинський. Прокурори САП у ВАКС просять обрати йому запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави у розмірі майже 300 млн грн.
Курченко НАБУ Пашинський Підозра САП
Источник: www.ukrinform.ua