7 головних причин, чому не цвіте кімнатна фіалка

Фіалки – найпопулярніші домашні квіти. В цілому, за ними зовсім не складно доглядати. Але іноді трапляється, що рослини відмовляються цвісти. Чому?

Щоб допомогти фіалці знову зацвісти, потрібно зрозуміти, що саме ви робите не так. Тому що відсутність цвітіння говорить про неправильне вирощування. Також потрібно знати, що правильний догляд складається з 7 важливих пунктів, інформує Ukr.Media.

Освітлення

Нестача світла і неправильне розташування в квартирі – одна з найголовніших причин того, що фіалки не цвітуть. Про те, що фіалка потерпає від недостатнього освітлення, вам просигналізує її листя, яке дружно почне тягнутися вгору. Однак і від прямих сонячних променів рослину потрібно оберігати.

Світловий день

Практично всі сорти фіалок починають цвісти, коли їм забезпечують безперервне освітлення не менше 12 годин щодня.

Підживлення

Всі фіалки потребують щотижневої підгодівлі добривами, створеними спеціально для них. Головне при внесенні – знати міру і дотримуватися правила: краще недогодувати, чим перегодувати.

Полив

Нерегулярний полив, надмірне перезволоження, використання холодної та жорсткої води також можуть стати причиною відсутності цвітіння. До речі, поливати фіалки слід під корінь, намагаючись не потрапляти на листя.

Грунт

Фіалка – аристократка серед кімнатних квітів, і проста городня земля їй не підходить, так як щільний і важкий грунт не дасть корінню нормально розвиватися. Щоб грунт не ущільнювався, фіалкам потрібні регулярні пересадки.

Квітковий горщик

Що цікаво, фіалка не проти тісного місця проживання. Це означає, що горщик їй потрібен невеликий, а ось в просторих "хоромах" цвісти вона не поспішає.

Хвороби і шкідники

Придивіться уважніше до квітки і до грунту під ним – чи немає ознак хвороб і шкідників фіалок.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *