Вирощування огірків — далеко не таке просте завдання, як може здатися на перший погляд. Численні помилки можуть легко стати причиною неврожаю. Деякі з них і зовсім відверто згубним чином позначаються на кінцевому результаті, інформує Ukr.Media.
Навряд чи хтось хоче зіпсувати свою працю за кілька місяців. А тому слід знати та пам'ятати ті речі, які категорично забороняється робити на грядках.
Непрогрітий ґрунт
Категорично забороняється посадка огірків (як насіння, так і розсади) в непрогрітий ґрунт. Температура ґрунту повинна бути на рівні плюс 12-15 градусів за Цельсієм. Якщо температура буде нижча, то коренева система огірків не почне розвиватися вчасно, що може призвести навіть до загибелі культури. Дана порада стосується не лише огірків, але і всіх інших гарбузових культур.
Заглиблення
Розсаду огірків у жодному разі не можна заглиблювати. Якщо розсада витягується занадто сильно, то існує безліч інших способів допомогти їй. У тих випадках, коли дачники занадто заглиблюють культуру, підвищується ризик гниття кореневої системи на ранніх етапах росту огірків. Зростають і ризики розвитку різних хвороб.
Рослинний компост
Багато дачників помилково вважають, що компост — краще рішення в області добрива. Це не так. Огірки категорично не сприймають рослинний компост. Дуже часто, його використання призводить до того, що гарбузові культури починають хворіти різними грибковими захворюваннями. Найкраще підгодовувати огірки тирсою, гнойовим перегноєм, дерном і торфом.
Розпушування
У жодному разі не можна рихлити огірки. В них, як і у більшості інших гарбузових, дуже тендітна коренева система, яка повільно розвивається. Розпушування може з легкістю завдати їй непоправної шкоди, що своєю чергою приведе до загибелі розсади. Куди краще грядку з огірками мульчувати. Між окремими рослинами також рекомендується робити невеликі прокопи.
Температура води
Нарешті, не варто забувати про температуру води, яка використовується для поливу рослин. Вся річ у тім, що огірки потребують дійсно теплої води. Холодна зі свердловини або колодязя просто вб'є культуру. При цьому навіть вода, яка простояла в бочці цілий день, швидше за все, буде недостатньо теплою. Перш, ніж поливати гарбузові культури, слід переконатися в тому, що температура води не нижче 23 градусів за Цельсієм.
Джерело: ukr.media