САП завершила слідство у справі про баржі Дунайського пароплавства 20.04.2024 03:59 Укрінформ Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила слідство у справі стосовно шести осіб, котрі заволоділи 32 суднами, що належали ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», переробили їх в 12 барж та незаконно привласнили.
Як передає Укрінформ, про це САП повідомляє у Фейсбуці.
«19 квітня прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно двох колишніх депутатів Одеської облради, ексголови правління ПрАТ «УДП» та трьох працівників підконтрольних депутатам юридичних осіб, які організували злочинну схему, реалізація якої призвела до втрати 32 суден та завдання збитків на суму 82,654 млн грн», – ідеться у повідомленні.
За дорученням прокурора наразі детективи Національного антикорупційного бюро відкрили стороні захисту матеріали справи для ознайомлення.
У САП нагадали, що у межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ за оперативного супроводу СБУ, встановлено, що на початку серпня 2017 року у депутата Одеської облради виник злочинний умисел на заволодіння чужим майном, а саме ліхтерами ПрАТ «УДП», для подальшої побудови з них більших за розміром та місткістю барж, необхідних для здійснення господарської діяльності підконтрольних йому товариств.
Для реалізації цього злочину особа залучила у якості співорганізатора іншого депутата облради, а також голову правління ПрАТ «УДП» та інших підконтрольних осіб, з чітким розподілом функцій кожного учасника схеми.
Діючи відповідно до схеми, зловмисники забезпечили укладення договорів фрахтування з наперед визначеною компанією, не пов’язаною особисто ані з організаторами злочину, ані з підконтрольними їм товариствами.
У листопаді 2017 року відповідно до договору цій компанії було передано 18 ліхтерів вартістю понад 44,3 млн грн. Наступного року, увівши в оману нове керівництво «УДП», зловмисники уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн грн.
У подальшому 32 ліхтери перегнали до Турецької Республіки, де з них перебудували баржі більшої місткості у кількості 12 штук. Після цього баржі були відбуксовані в Україну та оформлені на підконтрольні компанії.
У САП зауважили, що за сприяння САП та НАБУ 12 новозбудованих барж передані в управління АРМА.
Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (у редакції статті, чинної на 12.06.2018); ч. 4 ст. 190 (у редакції статті, чинної на 09.11.2018) та ч. 3 ст. 209 (у редакції статті, чинній до 28.04.2020) Кримінального кодексу України залежно від ролі та участі кожного у реалізації злочинної схеми.
Зважаючи, що четверо підозрюваних перебувають у розшуку щодо них здійснювалось спеціальне досудове розслідування (in absentia).
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2024 року правоохоронці повідомили про підозру двом колишнім депутатам Одеської облради, а також іншим чотирьом особам у заволодінні 32 барж ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» на 82 млн грн. Також про підозру повідомили колишньому голові правління ПрАТ «УДП» та трьом працівникам підконтрольних депутатам юридичних осіб.
У лютому 2024 року НАБУ оголосило у розшук колишніх депутатів Одеської облради від ОПЗЖ Віталія Саутьонкова та Віктора Баранського. За даними журналіста Олега Новікова, зазначених ексдепутатів від ОПЗЖ підозрюють в організації схеми з заволодіння суднами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство».
САП Українське Дунайське пароплавство Баржа Судно
Источник: www.ukrinform.ua