В експертному середовищі прогнозують, що влітку українці можуть зіткнутися з відключеннями та обмеженнями споживання електроенергії. Очікується, що відключення можуть відбуватися у другій половині липня та в серпні. У зв’язку з цим енергетики закликають українців вже зараз заощаджувати електроенергію – аби не створювати зайвого навантаження на мережу.
Найпростіший спосіб – не використовувати одночасно енергозатратні прилади. Як розповів гендиректор енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко, найбільше електрики “їсть” електроплита – близько 3,5 кВт*год. Далі йдуть:
праска, фен, електрочайник – близько 2,2 кВт*год;
обігрівач, бойлер, пилосос – близько 2 кВт*год;
електрична духовка – близько 1,6 кВт*год;
кавомашина – близько 1,5 кВт*год;
мікрохвильова піч – близько 0,8 кВт*год;
пральна машина, кондиціонер – близько 0,7 кВт*год.
“Тепер множите на кількість квартир. І розумієте вплив кожного з нас”, – зазначив він. Маючи на увазі, ймовірно, що одночасне використання десятків тисяч приладів створює велике навантаження на мережу.
Зі свого боку, у Київській міській держадміністрації (КМДА) раніше наголосили: орієнтовне навантаження на квартиру має становити 5-10 кВт. Тобто, одночасно можна увімкнути, наприклад, електроплиту та пральну машину. А ось прасування одягу чи прання краще відкласти на час, коли один із уже включених приладів припинить роботу.
Коли можуть почати вимикати світло
Раніше ж виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук зазначив: ймовірність запровадження погодинних графіків подачі електроенергії по всій країні з’явиться через звичне для липня-серпень підвищення споживання електрики через спеку. А також, якщо:
“не буде відновлено теплову генерацію”;
Україні не вистачатиме обсягу електроенергії, яку вона отримує з Європи;
не буде можливості передати до певних регіонів необхідний обсяг електроенергії.
Його підтримує директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, українцям потрібно:
“відновити знання, де пауербанки, що мають зарядом”;
бути готовими до того, що певні обмеження будуть.
“Припускаю, що нам потрібно готуватися. Ми очікуємо, що літній пік споживання буде у другій половині липня – у серпні”, – розповів експерт.