Грошове дерево або товстянка: догляд в домашніх умовах

Грошове дерево (товстянка, крассула), кімнатна рослина не просто популярна, а надпопулярна! А все завдяки назві і різним повір'ям, які пов'язані з ним. Грошове дерево можна зустріти скрізь, інформує UkrMedia.

Досить часто його перев'язують стрічками, зав'язочками, прикрашають китайськими монетками. Та й розміщується часом грошове дерево частенько там, де кімнатній рослині і стояти-то зовсім нема чого. Ну і що? Зате по Фен-шуй!

Трохи про рослину

А ось до родоначальників Фен-шуй товстянка відношення не має. У природі вона зустрічається в основному в Африці, на Аравійському півострові, на Мадагаскарі. Відноситься грошове дерево до роду крассул. Рід цей досить плідний, і його представників можна зустріти де завгодно, навіть у водоймах. Назву свою грошове дерево отримало (так вважається) із-за форми листочків, що нагадують монети. І зрозуміло пішло-поїхало… Вважається, що чим більше листочків-монет на грошовому дереві тим більше грошей буде у його володаря.

Багато власників грошових дерев навіть і не підозрюють, що воно здатне цвісти. А адже це так! Товстянка (грошове дерево) в домашніх умовах цвіте. От тільки не всім вдається домогтися від неї цвітіння. І правильний догляд, і отримує, що необхідно, не хворіє, а не цвіте і все… Від чого так відбувається сказати важко. Товстянка рослина проста і дуже невибаглива, якоїсь особливої уваги до своєї персони не потребує. Досить дати йому необхідний мінімум, і воно буде рости. Що стосується цвітіння, то, на мій погляд, цвітіння грошового дерева, як і цвітіння алое, справа скоріше успіху і щасливого поєднання якихось особливих обставин. Хоча з такою моєю думкою «академіки» можуть і не погодитися. Але не квітами єдиними хороша товстянка. В першу чергу, це дуже приваблива кімнатна рослина, нескладний догляд за якою і розглянемо.

Догляд в домашніх умовах

Розташування

Освітлення цій рослині треба досить яскраве, але без прямих сонячних променів (влітку). Тут цілком можна погодитися з Фен-шуй і ставити грошове дерево у південно-східних вікон. На західних і східних, втім, воно теж зростає з не меншим успіхом. А от якщо ви поставили товстянку біля південного вікна, то подбайте про її захист від палючого сонця під час літньої спеки. Під впливом палючих променів листя грошового дерева стають червоними, сохнуть і обпадають. Але влітку краще не тримати грошове дерево в приміщенні. Товстянка воліє свіже повітря. Тому влітку її вельми бажано винести ближче до нього. Та приміщення, де стоїть грошове дерево частіше провітрюйте. Недолік свіжого повітря теж може спровокувати опадання листя.

Температура

Влітку для товстянки підійде кімнатна температура в приміщенні і вулична на вулиці. Так що в цей період це не особливо принципово. Взимку ж вона відпочиває (з вересня до березня). Ось в цей час грошовому дереву треба надати більш прохолодні умови. Досить буде + 15 градусів (приблизно така температура на багатьох підвіконнях взимку), але можна і нижче, до +5.

Полив, вологість повітря і підживлення

Товстянка, це сукулент. Значить це, що вона здатна накопичувати необхідну вологу в самій собі: в листі, стовбурі. Як і всі сукуленти, грошове дерево може довго обходитися без поливу, але зловживати цією її перевагою не слід. Сильно пересихати земляного кому, а значить і корінню грошового дерева дуже небажано. Поливайте мінімум раз в 7-10 днів літа, а якщо дуже жарко, то й 2 рази в тиждень. Взимку інша небезпека, пов'язана з поливом. При зниженій температурі грошове дерево легко залити і погубити через загнивання коренів. Поливайте його в цей період не частіше одного разу в два тижні.

До вологості повітря товстянка особливих вимог не пред'являє, а ось до гігієни такі є. Періодично очищайте пил з її листочків м'якою губкою.

Для підгодівлі грошового дерева прекрасно підходять добрива для кактусів. Але удобрюється вона тільки в літній період, і з періодичністю у 15-20 днів.

Пересадка

Часті (регулярні) пересадки грошовому дереву не потрібні. Більше того, воно це не особливо любить. Але бувають випадки, коли дерево сильно розростається і кущиться. Ось тоді поділ куща і суміщають з пересадкою. Вважається, що товстянку треба пересаджувати не частіше ніж раз в 3-4 роки. Виняток можуть становити хіба що зовсім молоді рослини, які швидко ростуть і у них стає пишна крона, яку старий, маленький горщик не в змозі утримати. З цієї ж причини горщик для грошового дерева треба вибирати невисокий і важкий, та й саме деревце бажано забезпечити опорою.

Землю для посадки – пересадки грошового дерева можна взяти спеціалізовану (для сукулентів або кактусів).

Розмноження

Грошове дерево в домашніх умовах можна розмножити кущем, паростком або листочком. Досить часто, товстянка не чекає, коли ви займетеся її розмноженням. Листочок, який впав з деревця в горщик, може досить легко пустити корінці, і в результаті ви станете володарем ще одного або декількох дерев, що ростуть в одному горщику (звідси і кущистість).

Не пускаючи це процес на самоплив можна самому зняти листочок з грошового дерева, злегка прив'ялити його, поклавши в тінь на 3-5 годин і посадити в землю. Причому прикопувати зовсім необов'язково, досить злегка втиснути його в землю.

Але більш простий спосіб отримати грошове дерево – виростити його з паростка. Для цього достатньо зрізати відповідний паросток і поставити його в склянку з водою (на фото внизу). Через час паросток дасть корінці, і його можна буде висаджувати в землю. Можна садити і без пророщування корінців, але для початківця квітникаря так буде наочніше.

Розділити кущ теж не складно. При поділі будьте обережні і уважні, стебла грошового дерева дуже крихкі.

Ось власне і все про те, як доглядати за грошовим деревом в домашніх умовах. Дотримуйтесь цих нескладних правил, і воно у Вас буде рости, приносячи, як стверджує Фен-шуй, достаток у ваш будинок.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *