10 рослин, які стануть відмінними прикрасами для тераси на вашій дачі

Багато власників дач і заміських будинків дедалі частіше влаштовують на своїх ділянках тераси — відкриті або закриті майданчики для відпочинку, що приєднуються до будинку. Щоб тераса дійсно стала місцем для релаксу, важливий не лише гарний краєвид з неї, але і озеленення самої тераси. Зараз ми розповімо вам, які рослини для цього підійдуть, і що треба врахувати під час облаштування тераси, інформує Ukr.Media.

Як зробити підлогу на терасі

Підлогове покриття на терасі, закритій або відкритій (з дахом або без) має бути, у першу чергу, міцним і водостійким. Підлога на терасі повинна без зусиль витримувати велику вагу квіткових горщиків і ящиків з рослинами, а також меблів та інших важких елементів декору, які ви вирішите розташувати у цій зоні.

У ідеалі підлогу слід зробити трохи похилою, щоб дощова вода могла стікати у жолоб біля краю тераси. Також під час облаштування тераси варто продумати підключення до джерела води та систему поливу рослин у горщиках.

Як вибирати рослини для тераси

Рослини для тераси треба вибирати, виходячи з двох головних чинників:

  • чи будуть вони переважно у затінку або знаходитимуться на сонці;
  • чи зимуватимуть вони на терасі або ви зможете прибрати їх у тепло у холодну пору року.

У будь-якому випадку рослини для тераси можна садити лише у ємності із зливним отвором — інакше під час сильного і тривалого дощу надлишок води може призвести до заболочування ґрунту. І навпаки — у спекотну і суху погоду рослини у горщиках більше схильні до пересихання, ніж у відкритому ґрунті, тут вам допоможе автоматична система поливу.

Якщо взимку ваш дачний будинок не опалюється постійно або немає можливості перемістити горщики і ящики з рослинами у тепло, вибирайте лише ті, що легко переносять морози, вкривайте їх на зиму спеціальними матеріалами на зразок ізоляції з очерету та пухирчастої плівки чи садіть такі рослини у відкритий ґрунт навколо тераси — вкриті снігом, вони краще перезимують.

Дизайн тераси: 10 декоративних рослин

Різноманітність рослин на терасі — запорука краси вашого персонального оазису. Правильно розташовані рослини — високі, низькі, крислаті або компактні — створять неповторну живу картину. Фаворити ландшафтного дизайну останніх років — декоративні трави, чагарники і невеликі горщикові дерева. Ось десять найбільш доречних рослин для тераси.

Туя

Тую можна відмінно використовувати у якості живої огорожі, якщо є необхідність захистити терасу від сторонніх очей або від вітру. Також туя створить необхідний затінок для інших рослин і захистить від висихання у спекотний день. Якщо є можливість, краще садити тую у відкритий ґрунт, так їй буде більш комфортно зимувати. У іншому випадку горщик для туї має бути не меншим за 40 см у діаметрі і 100 см заввишки.

Кактус Echinocereus triglochidiatus

Кактус Echinocereus triglochidiatus витримує лише короткочасні заморозки, тож доведеться передбачити його зимівлю у теплі. Від дощу кактус врятує дренаж з керамзиту або великого гравію, зверху якого розташовується ґрунт.

Седум

Існує близько 400 видів цієї рослини, і вона може досягати 70 см заввишки, хоча є і килимоподібні сорти, які особливо добре підходять для терас на даху. Рослина добре переносить сухі періоди і не вимагає активного поливу.

Плющ

Цього досвідченого і невибагливого "альпініста" легко пустити у потрібному напрямку. Надайте йому опору, і плющ приховає терасу та захистить від вітру. Плющ, що залишається зеленим протягом року, добре переносить і прямі сонячні промені, і зимівлю, але краще все ж таки вкрити його захисними матеріалами на зиму. Плющ невибагливий у догляді, але вимагає обрізки, оскільки швидко розростається.

Бамбук

Бамбук — відмінний кандидат для організації відокремленої і захищеної від вітру зони на вашій терасі. Він сягає 2,2 м заввишки, рослині потрібен місткий горщик з бамбуковим ґрунтом і регулярне добриво. До речі, сорт бамбука Fargesia rufa може витримувати температуру до -26° C.

Шавлія

Шавлія полюбляє сонце, тепло і легкий ґрунт з невисоким вмістом поживних речовин. Рослина не дуже успішно може впоратися з великою вологістю і морозами, тому на зимовий час горщик із шавлією краще перенести у тепло.

Розмарин

Як і шавлія, він досить витривалий, але рекомендується забезпечувати йому теплоізоляцію. Розмарин прийшов до нас із Середземномор'я, тому звик до сонця і більш м'яких температур, не переносить надто рясного поливу, але і не потребує особливо родючого ґрунту. Занадто часте підживлення навіть може призвести до утворення цвілі.

Самшит

Це вічнозелена рослина, що ідеально впишеться у дизайн будь-якої тераси. Вона може виступати і як живопліт, і як поодинока рослина. Самшит невибагливий до місцерозташування, проте на занадто активне сонце його краще не виставляти. Самшит звичний до холодів, але ми рекомендуємо прокласти у горщик ізоляційний шар з джуту або схожого матеріалу. Треба мати на увазі, що з настанням весни листя самшиту схильне до висихання під впливом яскравого сонячного світла.

Лаванда або гіпсофіла

Лаванда або гіпсофіла — чагарникові рослини "міцних" сортів — відмінно підійдуть для облаштування тераси, оскільки добре переносять і спеку, і холод.

Декоративні трави

Декоративні трави дуже освіжають вигляд тераси. Фонтанна трава, осока або костриця дуже прості у застосуванні і не вимагають добрив та рясного поливу. Крім того, декоративних трав уникають слимаки та інші шкідники.

Спробуйте створити літню терасу власноруч і спланувати зелений куточок для відпочинку. Хвилини у ньому приноситимуть справжню радість, а грамотно підібрані рослини не заберуть багато сил для догляду за ними.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *