Морква і буряк досить невибагливі в догляді, але в липні вони потребують обов'язкового підживлення. У цьому місяці коренеплоди переходять у фазу активного росту. Щоб вони виросли великими, соковитими й солодкими, їх краще підживити золою, борною кислотою, сіллю і дріжджами, інформує Ukr.Media.
Дріжджі
Стимулюють ріст і перешкоджають розвитку різної патогенної мікрофлори в ґрунті. Найефективніше використовувати дріжджі в середині літа в похмуру погоду. Для приготування складу знадобиться 10 л води, 100 г дріжджів і дві столові ложки цукру. Уже через дві години після приготування розчином можна полити коріння моркви та буряка.
Деревна зола
Коренеплоди краще сформуються, якщо до них надійде калій, який міститься в золі. Також це підживлення не дає грибкам шкодити рослинам. Щоб приготувати настій, потрібно змішати склянку золи з трьома літрами теплої води. Поливати моркву і буряк можна вже через три години. У розчин іноді додають дрібку марганцівки, щоб коренеплоди були солодшими.
Борна кислота
Для солодкості моркви її потрібно підгодовувати борною кислотою. Розводиться 10 г кислоти на 10 л води. Потрібно добре розчинити кислоту і внести отриману суміш у ґрунт.
Сіль
Щоб позбавити буряк гіркоти та зробити його солодшим, дачники використовують у липні сольове підживлення. Необхідно взяти чайну ложку солі на літр води, змішати й вносити цей склад у ґрунт кожні 10 днів.
Джерело: ukr.media