Київ відновив дві третини зі зруйнованих росіянами генеруючих потужностей 06.07.2024 14:21 Укрінформ У Києві із застосуванням найсучасніших європейських технологій відновили дві третини генеруючих потужностей після ракетних обстрілів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, столичні енергооб’єкти зазнали більше десятка обстрілів, внаслідок чого було виведено з ладу більше половини генеруючих потужностей, дві третини з них – вже відновлено.
“Важливо те, що застосовуються найсучасніші європейські технології і обладнання. В результаті, енергетичні об’єкти міста, що будувались переважно в радянській період, отримують модернізацію і стають набагато ефективнішими”, – зауважив посадовець.
Проєкти відновлення та модернізації стали частиною концепції “Енергетичне відновлення: шлях до розподільної когенерації”.
“Ми плануємо децентралізувати систему виробництва електроенергії і тепла, побудувавши ТЕЦ малої і середньої потужності”, – зауважив заступник голови КМДА.
Також місто розвиває кластер автономності об’єктів в умовах можливої відсутності електроенергії. Всі лікарні міста оснащені генераторами, також понад сто котелень системи централізованого опалення мають генератори, 175 бюветів також можуть бути оперативно підключені до джерел автономного живлення.
“Зараз збільшуємо кількість мобільних пересувних котелень. Саме в рамках Проекту “Реформування сектору централізованого теплопостачання в Україні” здійснюється встановлення сонячних панелей в медичних закладах Києва”, – зазначив Пантелеєв.
У Києві близько 11 тисяч багатоповерхівок, з яких значна частина має інженерне обладнання, яке залежить від електроенергії. Це насоси систем водопостачання, опалення, ліфти тощо.
“Місто розробило і реалізує чотири програми, як інструменти для будинкових громад по встановленню резервного живлення. Це програма співфінансування енергоефективних заходів 70/30, програма співфінансування ремонтів, програма компенсації коштів за придбання альтернативного живлення і програма надання пільгових кредитів. На сьогодні вже понад 1000 будинкових громад взяли участь в таких програмах і виконали енергоефективні заходи”, – поінформував Пантелеєв.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві планують побудувати ТЕЦ, які працюватимуть на відходах.
Енергетика КМДА Київ Відбудова
Источник: www.ukrinform.ua