На Дніпропетровщині запустили магістральний водогін «Інгулець – Південне»

На Дніпропетровщині запустили магістральний водогін «Інгулець – Південне» Відео 13.08.2024 10:29 Укрінформ Магістральний водогін «Інгулець-Південне водосховище», збудований задля забезпечення водою територій, які постраждали через підрив Каховської ГЕС, запрацював на повну потужність.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, передає Укрінформ.

«Новозбудований магістральний водогін працює на повну потужність. На Криворіжжі запущено останню нитку. ЇЇ протяжність – 26 км», – йдеться у повідомленні.

Лисак зазначив, що усі чотири трубопроводи разом здатні перекачувати 400 тис. куб. м води на добу з Інгульця до Південного водосховища. А далі забезпечувати безперебійною послугою оселі місцевих мешканців.

«Це було дійсно історичне будівництво. За темпами, масштабом. Почате майже одразу після теракту на Каховській ГЕС. Роботи велись у цілодобовому режимі. У три зміни працювало понад 800 людей та півтисячі одиниць техніки», – наголосив очільник ОВА.

За словами голови Ради оборони Кривого Рогу Олександра Вілкула, четверта нитка водогону забезпечить постачання Зеленодольська і Апостолового.

У Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України зазначили, що будівництво магістрального водогону «Інгулець — Південне водосховище» є найбільшим інфраструктурним проєктом за роки незалежності України. Водогін звели з нуля за рекордні 11 місяців. Після підриву росіянами греблі Каховської ГЕС понад півтора мільйона людей залишилися без водопостачання — постраждали п’ятнадцять територіальних громад Криворіжжя. Потужності нового водогону достатньо для безперебійної подачі води мешканцям Криворізького району.

Чотири нитки труби діаметром 1200 та 1000 мм качають 400 тисяч кубічних метрів води на добу в Південне водосховище. Далі КП «Кривбасводоканал» проводить очищення та надає централізовану послугу з водопостачання споживачам.

Будівництво водогону розпочали одразу після теракту на Каховській ГЕС.

На кожній із ділянок водогону працювали інженери-консультанти та представники незалежного технагляду. Окремо за сприяння USAID_ВзаємоДія та U.S. Embassy Kyiv Ukraine провели комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво всіх трьох ділянок водогону.

Як повідомляв Укрінформ, внаслідок підриву росіянами 6 червня 2023 р. Каховської ГЕС і обміління Каховського водосховища частина Дніпропетровської області залишилася без централізованого водопостачання. Для подолання наслідків теракту було розпочато будівництво каналу «Інгулець-Південне».

Фото: Мінінфраструктури

Миколаївщина Вода Водогін

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *