Щоб прискорити дозрівання плодів баклажанів, садівники прищипують верхівки пагонів і видаляють частину листя і квітки. Листя, яке не заважає розвиватися плодам, краще залишити, воно бере участь у процесах дозрівання. Пасинки видаляють протягом усього сезону. Усе для того, щоб встигли дозріти плоди, що зав'язалися на кущах, інформує Ukr.Media.
Ступінь зрілості визначаємо за вказаними термінами на пакетах із насінням. Домашній спосіб визначення зрілості баклажана — "пальпація" (за медичними термінами) плода. Якщо ямка, що з'явилася при натисканні на баклажан, швидко зникне, можна знімати, дозрілий. Перерослі плоди бурітимуть, покриватимуться прозеленню. Це прикмети того, що рослина вже не працює на дозрівання плодів, а зайнялася своїм потомством — дозріванням насіння.
До речі, в період активного плодоношення баклажани добре «приймають» органічні добрива, що вносяться: сечовину, пташиний послід, коров'як. Перегній, трав'яні настої, компост у цей час не підходять, азот рослинам не потрібний. А ось фосфор та калій необхідні.
Поширеним підживленням у період дозрівання плодів баклажанів вважається розчин із 2 ст. ложок суперфосфату, 1 ст. ложки калійної солі та 10 л води. У цей розчин добре додати мікродобрива. Корисний вплив матиме і розчин монофосфату. Можна поєднувати комбіновані мінеральні добрива з органікою.
Поливи в серпні потрібно скоротити до двох разів на тиждень. До кінця літа зменшуємо поливи ще, достатньо одного разу на тиждень. Корисним буде обприскування листя. Поливати й обприскувати тільки теплою водою, баклажани погано переносять перепади температур.
Джерело: ukr.media