Ці поради треба врахувати для успішної посадки троянд у серпні

У серпні розсадники пропонують величезний вибір троянд, і так привабливо виглядає перспектива оновлення розарію або створення нової клумби. Однак, саджанці коштують дорого, тому для успішної посадки троянд у серпні слід враховувати кілька порад, інформує Ukr.Media.

Почнімо з оновлення розарію — процедура популярна, коли нові власники, купуючи ділянку, хочуть замінити старі сорти троянд на нові. І це не дивно. Молодше покоління садівників має доступ до нових сортів, які мають чудову стійкість у складних умовах, кращу стійкість до хвороб, більш витривалі взимку і пропонують більшу універсальність щодо краси та аромату. Тисячі нових троянд випробовуються на полях селекціонерів лише для того, щоб отримати ту, яка має потенціал для домашнього розарію. Якщо троянда має приємний аромат, але хворіє чорною плямистістю, пліснявою та іржею, не витримує екстремальних погодних умов і легко опадає, вона просто не пройде відбір до розмноження в розсаднику.

При реконструкції старого розарію перше, що потрібно знати, — досвідчені квітникарі не садять троянди після троянд просто так на тому ж місці без оздоровлення ґрунту.

Якщо ви садите троянди, щоб замінити старі рослини, які ви видалили з тієї ж ділянки, є ризик, що нові троянди можуть постраждати від так званої "хвороби пересадки", яка обмежує здатність нової рослини до росту і може навіть вбити її. Вважається, що хвороба пересадки може виникнути через концентрацію патогенів і шкідників троянд у ґрунті, що оточує коріння старої рослини. Можливо, старі кущі троянд адаптувалися до цього тиску, але не новий саджанець.

Щоб уникнути цього, або плануйте розарій на новому місці, а якщо такий варіант не підходить, після викорчовування старих кущів викопайте велику яму і замініть ґрунт землею, викопаною з іншого місця в саду. Видаліть каміння та бур'яни. Цю нову землю слід змішати з великою кількістю компосту, перепрілого гною або торфу, у кого що є. Не пропускайте вказаний етап!

Вам необхідно, щоб у ґрунті почалося розкладання органіки і збільшення популяції корисного гриба триходерми. Гриби Trichoderma spp можна виявити скрізь, де розкладається органічна речовина. Ефективність колонізації коренів цими грибами збільшується, коли рослини піддаються стресу. Також додатково полийте яму маточним розчином препарату з триходермою і залиште пакетик про запас. Потім ви знову зробите розчин і замочите в ньому коріння купленого саджанця. Нарешті, троянди люблять слабокислий ґрунт.

Вказана практика в рази підвищить шанс троянди при посадці в серпні на виживання. Крім того, погода в серпні ще достатньо тепла для розмноження триходерми, колонізації коренів. Цю методику можна застосовувати до будь-якого саджанця троянди, включаючи створення нової клумби. Хто знає, які патогени знаходяться в ґрунті. Компосту, перегною, перепрілого гною в серпні достатньо, а препарати з триходермою коштують недорого. Подібна страховка однозначно окупиться.

Тепер про заглиблення. Раніше садівники садили троянди з щепленням нижче поверхні, щоб зменшити утворення пагонів підщепи, але недавні дослідження показують, що це може сприяти відмиранню троянди, тому рекомендації змінилися. Дослідники троянд радять садити троянду з щепленням на рівні поверхні або трохи вище, особливо, якщо ґрунт важкий.

Троянди для посадки в серпні доступні у вигляді контейнерних рослин і троянд з відкритою кореневою системою. Троянди з голими коренями вирощуються у відкритому ґрунті, їхні корені, як правило, рівномірно розподілені, що полегшує їх посадку. Якщо ви купуєте такий саджанець, то обов'язково одразу перед посадкою замочіть їх у відрі з розчином триходерми, ну або просто у відрі з водою години на чотири, якщо ви впевнені в якості свого ґрунту, після чого оперативно садіть.

Купуючи контейнерні троянди, обов'язково запитайте, чи були вони вирощені в контейнерах, чи їх викопали, а потім посадили в контейнер. У першому випадку, вирощені в горщиках троянди можуть почекати деякий час до посадки, у другому — їх слід замочити у відрі і посадити негайно.

На щастя для садівників, вимоги до посадки троянд в цілому схожі: сонячні місця, захищені від вітру, і заздалегідь підготовлений ґрунт, про що йдеться вище.

Зробіть яму діаметром у два рази більше діаметра коренів і глибиною приблизно з лопату. Додатково розпушіть ґрунт на дні ями, щоб корені легко могли проникнути в нього.

Помістіть рослину в центр лунки і рівномірно розподіліть її корені. Після того, як рослина буде встановлена, використовуйте палицю, покладену поперек лунки, щоб перевірити, що місце щеплення — місце, де стебло було з'єднане з підщепою — знаходиться на одному рівні з поверхнею ґрунту, а не під нею. Потім засипте лунку і акуратно ущільніть ґрунт, щоб видалити повітряні кишені. Зверху посипте добривом для троянд і полийте. Після того, як ваші троянди вкореняться, рекомендується підгодовувати і мульчувати після обрізки кожної весни.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *