Заводам РФ загрожує банкрутство через заборону Китаю постачати критично важливу сировину

Заводам РФ загрожує банкрутство через заборону Китаю постачати критично важливу сировину 22.08.2024 18:15 Укрінформ Російським промисловим підприємствам загрожують банкрутства та зупинення виробництва через неможливість закуповувати критично важливу хімічну сировину за кордоном, у тому числі у «дружніх» країнах.

Як передає Укрінформ із посиланням на The Moscow Times, про це йдеться у листі, який направили до уряду 20 великих компаній РФ, у тому числі представники автомобільної галузі, будівельні підприємства та виробники побутової техніки.

Через 14-й пакет санкцій Євросоюзу в Росію припинилися поставки поліметиленфенілізоціанатів (інша назва метилендіфенілдіізоціанат, МДІ), які використовуються у виробництві монтажних пін, герметиків, наливних підлог, труб, комплектуючих холодильників і автозапчастин. За цим матеріалом економіка залежить від імпорту на 100%, йдеться в листі, направленому на ім'я голови російського Мінпромторгу Антона Аліханова.

Постачальники зі США, Європи та Японії припинили відвантаження, згодом до них приєднався Китай. Найбільший виробник МДІ з КНР Wanhua Chemical Group оголосив про повну зупинку поставок до Росії. Спроба домовитись із Саудівською Аравією успіхом не увінчалася, скаржаться промисловці: Sadara Chemical не підтвердила можливість відвантажень до Росії.

«Це рішення стало потрясінням для галузі, оскільки з урахуванням обмеженості складських запасів в учасників ринку та обмеженого терміну зберігання МДІ збереження цієї ситуації протягом кількох найближчих місяців спричинить ризики зупинки та банкрутства діючих виробництв», — йдеться у листі.

Виконавчий директор асоціації НАППАН (об'єднує виробників будівельних панелей) Олексій Горохов підтвердив, що "на ринку вже почалася паніка". Справа в тому, що створити запаси МДІ неможливо технічно, оскільки він швидко розкладається; наявних запасів вистачить лише на два місяці, а можливості налагодити сірі схеми дуже обмежені, пояснює експерт.

«Втрата від недопостачання цього компонента буде величезною. Його замінити в більшості сфер застосування нема чим <…> Зрештою, це робочі місця, це люди, які мають отримувати зарплату, але підприємства не зможуть її забезпечити», – зазначив Горохов.

Без МДІ неможливо виготовити піну, з якої робиться теплоізоляція, проте постраждають не лише будівельні компанії, а й, наприклад, виробники холодильників, попереджає Антон Гуськов, офіційний представник РАТЕК (асоціації торгових компаній та товаровиробників електропобутової та комп'ютерної техніки).

«У нас він (МДІ) не виробляється, а якщо і виробляється, то в незначних кількостях і в непридатній для побутової техніки якості», – нарікає Гуськов. Запуск власного виробництва МДІ був включений до програми розвитку промисловості ще у 2014 році, але за 10 років жоден повноцінний завод у РФ так і не був побудований.

Представники промислових компаній у листі просять терміново вирішити питання на «всіх рівнях взаємодії» з Китаєм щодо відновлення прийому замовлень на МДІ, а також допомогти домовитися із Саудівською Аравією. Крім того, вони вказують на необхідність вирішити проблеми з проведенням оплати за МДІ у банках Китаю.

Як повідомляв Укрінформ, 24 червня міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти Росії у зв’язку з її агресією проти України, який посилює тиск на російську енергетику та містить заходи для запобігання спробам оминати обмеження.

Антиросійські санкції Китай Завод Росія Банкрутство

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *