Скільки цвіте гортензія і чи може обрізка запустити повторне цвітіння

Гортензії в останні роки стали одними з найулюбленіших квітучих кущів у садівників, і це не дивно. Їхні барвисті або білосніжні квіти поєднують у собі елегантність з розкішшю і забезпечують гарний вигляд будь-якій ділянці. У гортензій є свій особливий і привабливий трюк — їхні квіткові кетяги виглядають чудово ще довго після того, як вони розпустилися. Але чому так довго цвітуть гортензії і скільки в принципі вони тримають чудову форму, інформує Ukr.Media.

Секрет того, що гортензії довго виглядають ошатними, полягає в тому, що люди зазвичай помилково приймають за пелюстки квітів. Дійсно, може здатися, що у гортензій величезна кількість пелюсток на величезних кетягах, однак насправді це чашолистки.

Чашолистки — маленькі листочки, які захищають бутон квітки і відповідно тримаються на рослині довго на відміну від справжніх пелюсток. Зазвичай чашолистки з'являються зеленими і перетворюються на насичені рожеві, фіолетові та сині або білі кольори, які люди і вважають цвітінням гортензії.

До речі, гортензії унікальні ще й тим, що немає аромату, але є суперлипкий пилок. Це ускладнює рознесення пилку вітром і робить ці рослини ідеальними для садівників, схильних до алергії.

Отже, з'ясувавши подробиці про чашолистки, на запитання — як довго цвістимуть гортензії — відповідь полягає в сорті, який ви посадили, деякі гортензії відносяться до повторно квітучих і запускають другий раунд наприкінці літа.

Волотисті та гладколисті гортензії залишаються гарними ще довго після того, як їхні справжні квіти зів'януть. Чашолистки волотистих гортензій, наприклад, змінюватимуть колір з білого або зеленого на різні відтінки червоного та рожевого, влаштовуючи шоу аж до перших осінніх заморозків.

Гладколисті гортензії можуть трансформуватися з білих або рожевих у яскраві зелені, зберігаючи колір після зниження температури. В обох випадках ці квіти можуть внести значний ефект наприкінці сезону, якщо залишити їх на рослині. Дуболисті гортензії трансформуються в рожеві суцвіття, але, на жаль, вони ростуть і довго цвітуть лише в теплому кліматі.

Якщо ви шукаєте гортензії, які продовжуватимуть давати великі, пухнасті кетяги навіть після того, як погода почне поступово холоднішати, зверніть увагу на такі сорти гортензії волотистої (Hydrangea paniculata) як Лайм Лайт і Кенді Епл, які цвітуть влітку і продовжують до початку осені.

Гортензії з тривалим цвітінням можна визначити, якщо ви вже купили і посадили їх у саду. Сорти крупнолистої гортензії (Hydrangea macrophylla), згідно з назвою, зазвичай мають набагато більше листя і квіти, які з'являються скоріше у вигляді конуса, ніж округлого суцвіття. Крім того, якщо квітка синя або ви бачили варіації синього, фіолетового та рожевого, то у вас, швидше за все, тип macrophylla. З іншого боку, багато сортів гортензії волотистої виростають набагато більшими за своїх побратимів, хоча нові стратегії селекції і спрямовані на їх зменшення.

Найкращий спосіб максимізувати цвітіння гортензії — не допускати стресу у рослини, не забувати про полив і уникати надмірного удобрення. Хоча може здатися спокусливим вносити добрива в спробі збільшити кількість квітів, особливо коли бутони починають в'янути, не слід підгодовувати гортензії (або будь-які багаторічні рослини чи кущі) після кінця липня, оскільки це збільшить ймовірність пошкодження в зимовий сезон.

Обрізка наприкінці літа зів'ялих кетягів для стимулювання цвітіння у гортензій теж не спрацює. Звичайно, корисно видаляти зів'ялі кетяги з естетичної точки зору, але запустити цвітіння знову не вдасться, як з іншими однорічними та багаторічними рослинами.

Якщо ви хочете зрізати деякі з квітів, необхідно пам'ятати, чи цвіте ваш сорт на старих, чи на нових пагонах. В іншому випадку неправильна обрізка або випадкове видалення квіткових бруньок призведе до сезону без цвітіння.

Це особливо актуально для сортів, які цвітуть виключно на старих пагонах, таких як багато видів крупнолистих і в'юнких гортензій. Щоб запобігти цьому, квітникарі повинні обрізати або видаляти зів'ялі квіти тільки в підходящий час. Для гортензій, які цвітуть на старих пагонах, це означає обрізку відразу після того, як квіти цього сезону зів'януть і стануть коричневими. Знайдіть зів'ялі квітки і простежте за ними до першого набору повнорозмірного листя під квітковою головкою — зробіть зріз прямо над листям. Після цього все листя слід залишити недоторканим.

В принципі, є підстави залишати і кетяги на гортензіях, що цвітуть на старих пагонах, а не обрізати їх. Відмерлі квіти діють як парасолька і захищають стебла і бруньки нижче по рослині взимку, вони також досить гарні взимку під сніговими шапками або в блискучому льоду.

Види, які цвітуть на нових пагонах, а це всі гладколисті та волотисті гортензії, можна обрізати більш агресивно — протягом усього вегетаційного сезону, але краще це зробити, коли вони перебувають у стані спокою, тобто скинули все своє листя. Зазвичай це відбувається пізньої осені або ранньої весни. Однак, якщо ви занадто запізнитеся з обрізкою, то ризикуєте видалити нещодавно розвинені квіткові бруньки для поточного сезону.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *