Українські підприємства зобов’язані повідомляти ТЦК про транспортні засоби, які перебувають на їхньому балансіЗ початку поточного року українські компанії отримали штрафи на суму понад 7 мільйонів гривень за ненадання інформації про транспортні засоби до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). При цьому 94% від нарахованих сум вже оплачено або примусово стягнуто до бюджету.Про це інформує Опендатабот.Українські суб’єкти господарювання зобов’язані сповіщати ТЦК про транспортні засоби, що знаходяться на їхньому балансі. Компанії двічі на рік — до 20 червня та 20 грудня — повинні подавати до ТЦК відомості про наявність та технічний стан транспорту. Навіть за відсутності автомобілів, необхідна подача «нульового» звіту. За ненадання або несвоєчасне подання звітності посадовим особам загрожує штраф у розмірі від 34 тис. до 59,5 тис. грн.Місце для вашої реклами
Кількість компаній, що отримали постанови
З 2014 року постанови за ненадання відомостей про транспорт до ТЦК та СП отримали 1047 компаній. З них 87% санкцій було накладено вже після початку повномасштабного вторгнення.За цей період було винесено постанови щодо 916 відповідальних посадових осіб за подання звітності, зокрема директорів та бухгалтерів.

Скільки компаній отримали постанови, opendatabot.uaДо початку повномасштабної війни ТЦК виносили в середньому близько 20 постанов на рік. У 2022 році їхня кількість зросла в 1,5 раза, а у 2023 році — майже в шість разів.Тенденція до зростання зберігається й надалі. За перші п’ять місяців 2026 року було винесено 263 постанови, що майже дорівнює показнику за весь 2025 рік, коли їх було 278. За цей період бізнесу було нараховано понад 7 мільйонів гривень штрафів, з яких 94% вже оплачено або примусово стягнуто.

Бізнесу нарахували понад 7 млн грн штрафів, opendatabot.ua
Обсяг сплачених коштів бізнесом
Загалом з моменту повномасштабного вторгнення підприємства сплатили або з них було стягнуто 16,64 мільйона гривень, що становить 83% від загальної суми нарахованих штрафів. Для порівняння, протягом попередніх восьми років було нараховано 253,3 тис. грн штрафів, з яких сплачено або стягнуто 189,7 тис. грн.У 2025 році рівень погашення становив 72%, тоді як до початку повномасштабного вторгнення сплачували або стягували близько 75% таких штрафів.

Скільки коштів уже сплатив бізнес, opendatabot.ua
Найчастіші випадки накладення штрафів
До 2022 року відповідальність за ненадання інформації фактично застосовувалася лише в чотирьох регіонах. Зокрема, 95% постанов припадало на Полтавську область — 124 випадки. Окремі постанови також фіксувалися у Харківській, Одеській областях та Києві.Після початку повномасштабної війни найбільше постанов було винесено у Київській області — 173. Далі йдуть Черкаська область — 163 постанови, Волинська область — 89 та Київ — 81. На ці чотири регіони припадає 55% усіх постанов, винесених за цей період.Водночас на Чернігівщині та Сумщині з 2014 року не зафіксовано жодної постанови. У Чернівецькій та Луганській областях був лише один подібний випадок.
Випадки, коли штраф може бути не накладений
Не кожна постанова призводить до накладення штрафу. Якщо посадова особа надасть докази поважних причин ненадання звіту — лікування, відрядження, догляд за особою з інвалідністю чи інші обставини — ТЦК можуть утриматися від накладення стягнення.За матеріалами: Finance.ua# Бізнес# Штраф# ТЦКМісце для вашої реклами
