Ми не так часто замислюємося про шкоду популярних кімнатних рослин. А тим часом деякі з них здатні завдати відчутної шкоди здоров'ю — людському чи домашньої тварини — від легкого подразнення слизової до серйозної інтоксикації. Розповідаємо, які рослини краще тримати вдома з великою обережністю, інформує Ukr.Media.
Дифенбахія
Дифенбахія — вічнозелена рослина з довгим і широким листям, яка здатна створити в будинку атмосферу тропіків. Однак сік цієї рослини може призвести до небезпечної алергічної реакції. А при потраплянні в організм у великих кількостях сік дифенбахії може бути смертельним як для людини, так і для домашніх тварин.
Плющ
Щоб отримати серйозні проблеми, дорослій людині доведеться проковтнути дуже багато плюща. Однак не варто виключати дрібні неприємності, на зразок висипу та подразнення шкіри. До того ж листям плюща може поласувати домашня тварина, і для неї це вже загрожує небезпечним отруєнням.
Лілія
Ця рослина дуже красиво цвіте, проте вона небезпечна для вихованців. Кішка або собака, яка з'їсть квітку або листя лілії, може дуже сильно отруїтися. Якщо ваша домашня тварина поласувала лілеєю — терміново везіть її до ветеринара, щогодини затримки зменшує шанси на благополучний результат.
Філодендрон
Це дуже популярна вічнозелена багаторічна рослина із сімейства ароїдних. Існує безліч видів філодендрона (близько 900), і більшість з них отруйні як для людей, так і для тварин. При вживанні або потраплянні на шкіру соку цієї рослини можуть виникати печіння, набряки, блювання та діарея.
Сциндапсус (потос)
Це близький родич філодендрона, який також популярний завдяки своїй невибагливості. Однак потос викликає ті ж симптоми інтоксикації при попаданні всередину організму або на шкіру, що і його побратим.
Саговник (сагова пальма)
Ця пальмова рослина миттєво перетворює звичайну квартиру на тропіки, проте всі частини саговника, включаючи насіння та коріння, отруйні. Проковтування сагової пальми викликає блювання та діарею і може призвести до печінкової недостатності.
Заміокулькас
Ще один представник ароїдних, усі частини якого, на жаль, теж отруйні. Флористи радять тримати його подалі від дітей та вихованців і вдягати рукавички, якщо зберетеся пересаджувати заміокулькас або підрізати йому листя.
Джерело: ukr.media