Кімнатна рослина молочай: догляд в домашніх умовах

Видів молочаю існує дуже багато, і всі вони по своєму привабливі. Є молочаї з колючками і без, а є сорти з листям. І всі вони абсолютно різні за своїм виглядом рослини, об'єднує лише одна загальна властивість: кожен вид молочаю має всередині стебла білий сік, схожий на молоко, інформує Ukr.Media.

Але нічого спільного з молоком він не має, навпаки, сік молочаю отруйний. Якщо вірити легендам, то древні індіанці робили отруєні стріли з соком молочаю. Так що, якщо у вас є маленькі діти, то подумайте про придбання даної рослини, або поставте його на деякий час в недоступне для дітей місце.

Є види молочаю, які навіть цвітуть, але ці квіти не відрізняються якоюсь особливою красою, навпаки, вони навіть непримітні.

Молочай в домашніх умовах зростає дуже повільно, але якщо здійснювати належний догляд, то квітка може вирости аж до двох метрів. До того ж, молочай вважається довгожителем.

Молочай – догляд в домашніх умовах

Молочай кімнатний це знахідка для будь-якого квітникаря. Багато кімнатних квітів потребують підвищеної вологості повітря, чого дуже складно домогтися в квартирах з центральним опаленням. А ось молочай зовсім не потребує обприскування, так як в природних умовах рослина змушена берегти воду. До того ж догляд за молочаєм в домашніх умовах зовсім не складний, а його декоративні якості нічим не поступаються деяким вибагливим домашнім квітам.

Де в домашніх умовах розташувати молочай

Якщо ви хочете, що б ваша рослина розвивалася нормально, тоді відведіть їй світле місце. У деяких джерелах можна зустріти інформацію про те, що молочай чудово переносить прямі сонячні промені, але ризикувати не варто, тому намагайтеся берегти його від прямого сонця.

Інакше, листя може отримати опік.

Яка температура сприятлива для рослини

Найбільш сприятлива температур для рослини 18-20 градусів С.

Але хочеться сказати, що молочай відрізняється особливою стійкістю до несприятливих зовнішніх умов, тому, здатний витримати і більш низьку температуру, але не менше +5 градусів С.

Влітку рослину можна винести на вулицю, але коли стає на вулиці прохолодно і стовпчик термометра опускається до 15 градусів С, то краще рослину занести в будинок.

Полив молочаю в домашніх умовах

Під час активного росту молочай необхідно регулярно і рясно поливати. Воду для поливу заздалегідь відстоюють, що б з неї вивітрився весь хлор, а сама вода стала м'якше. Що б пом'якшити воду, в неї можна додати трохи лимонної кислоти. Влітку, коли погода стоїть дуже спекотна, рослину можна обприскувати.

Восени поливають рослину рідше, але не варто допускати пересихання грунту.

Молочай вважається абсолютно невибагливою рослиною, але не дивлячись на це, все ж йому не подобаються протяги, через які у молочаю можуть опадати листя.

Так само потрібно регулярно видаляти пил з листя і самої рослини, але робити це потрібно не руками, а за допомогою пензликів, так як молочаю не подобаються зайві дотики руками.

Молочай – догляд в домашніх умовах і пересадка

Молочай, як і всі горщикові рослини потребує регулярної підгодівлі. Можна використовувати спеціальні добрива для кактусів. Крім цього, важливо постійно видаляти в'яле і засохле листя, так як вони можуть стати причиною багатьох захворювань. Якщо ви хочете, що б ваш молочай був більш пишний, тоді навесні можна трохи підрізати йому верхівку, але в цьому випадку, ваша рослина не буде високою.

Молодий молочай пересаджують кожен рік, а більш дорослі рослини досить пересаджувати один раз у три роки. Для пересадки молочаю беруть трохи більший горщик, ніж попередній. Земляний грунт можна купити в квітковому магазині для кактусів, або сукулентів. На дно горщика обов'язково покласти дренажний шар.

Молочай – догляд та розмноження

Розмножувати молочай можна двома способами – насінням і живцями.

Багато квітникарів рекомендують розмноження молочаю живцями.

Кращий час для розмноження живцями це тридцяті числа травня, зрізають живець, який сподобався і залишають на деякий час (приблизно на 2-3 доби) на повітрі, що б він трохи висох і витік білий сік. Обов'язково потрібно обробити місце зрізу подрібненим активованим вугіллям.

Потім живець можна помістити у воду, або відразу посадити в грунт. Вибирайте варіант будь-який, так як в обох випадках молочай швидко пускає коріння.

Поки живці пускають корені, бережіть їх від сонячних променів, протягів, а так само стежте, що б грунт завжди був злегка зволоженим.

Проводячи догляд за молочаєм, працюйте в рукавичках, щоб сік не потрапив на шкіру рук і не викликав опіку.

Хвороби та інші неприємності

  • Найчастіше молочай втрачає свою привабливість через паразитів. Наприклад, якщо на молочаї оселилася попелиця, то рослина перестає розвиватися.
  • Якщо ваш молочай уповільнив зростання і його листя почали жовтіти і опадати, огляньте рослину на наявність борошнистого хробака.
  • При недоліку світла, листя молочаю втрачають своє забарвлення і починають опадати.
  • При недостатньому поливі у молочаю починають жовтіти і опадати листя.
  • При різких перепадах температури повітря, а так само від протягів, молочай починає швидко в'янути.
  • Молочай може регулярно скидати листя але не варто переживати, так як це може бути природний процес перед тим, як впасти у сплячку.

Молочай і його магічні властивості

Так так, молочай, як не дивно володіє магічними властивостями. Наприклад, це відмінний захисник вашого дому, так як він оберігає його і захищає на тонкому, енергетичному плані.

Крім цього, рослина допомагає створити в будинку гармонійну обстановку, зберігаючи між домочадцями дружні і дбайливі відносини. Рослина захищає людей від дрібних сварок і конфліктів. Як бачите, це дуже цінна і корисна рослина, так що заведіть у своєму будинку молочай, тим більше, що догляд за ним у домашніх умовах зовсім простий.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *