Яскрава та приваблива гортензія давно опанувала сади любителів дачного відпочинку. Однак купити готовий саджанець нового сорту у магазині — досить дороге задоволення. Ось кілька способів самостійного розмноження гортензії на вашій ділянці, інформує Ukr.Media.
Насінням
Насіння гортензії не потребує спеціальної підготовки перед посадкою. Його можна посіяти у приготовані ємності із трохи зволоженим ґрунтом.
Глибоко насіння при цьому закладати не потрібно, оскільки це може відбитися на його схожості. Після посіву необхідно закрити лоток склом або харчовою плівкою.
Рослини зростають приблизно за 20 днів. Потім 2 роки сіянці дорощують, а на третій рік висаджують їх на постійне місце. Плюс такого розмноження — відносна простота, а недолік полягає в тому, що можна розмножувати насінням лише природні види гортензії. Виведені ж фахівцями сорти за такого способу не зберігають свої декоративні якості.
Зеленими живцями
Почати займатися живцюванням краще під час появи бутонів, тобто на початку липня. Живці — частини стебла з листям і бруньками — нарізають лише з молодих рослин. Ще один нюанс полягає в тому, що потрібно стежити, щоб живці у жодному разі не пересохли.
Вранці з гортензії зрізають пагони і ставлять їх у воду. Пагони ділять на частини завдовжки у кілька сантиметрів, у них видаляють нижнє листя. Тепер потрібно поставити живці на кілька годин у розчин коренеутворювача. Його можна придбати у спеціалізованому магазині. Після цього живці садимо у суміш торфу і піску та накриваємо скляними банками. Кілька разів на тиждень їх необхідно поливати.
Відведеннями
Розмноження гортензії відведеннями починають навесні, до того, як почнуть розпускатися бруньки. Землю навколо куща перекопують і роблять у ній радіальні борозенки завглибшки близько 2 см.
Далі у кожну борозенку потрібно укласти по одному пагону з нижньої частини рослини. Їх необхідно закріпити і присипати ґрунтом. За кілька місяців з відведень з'являться молоді пагони. До кінця літа на кожному з наших відведень має утворитися кілька молодих пагонів. Щойно вони зростуть до 20 см, починаємо підгортання.
У жовтні можна розділити пагони і навесні висадити їх на грядку. А вже за рік молоді кущики гортензії будуть готові до пересадки на постійне місце.
Нащадками
Є ще один дієвий спосіб розмноження гортензії. Він вимагатиме від садівника уважності і деякого досвіду.
Восени потрібно зняти шар ґрунту біля рослин. Дуже обережно відокремити порослевий пагін, намагаючись при цьому не зачепити коріння маточного куща. Пагони необхідно доростити: для цього їх треба висадити на грядку, де молоді рослини проведуть близько двох років перед посадкою на постійне місце.
Пересаджуванням і діленням куща
Цей метод, мабуть, найпростіший. Зазвичай він використовується під час пересадки рослини. З настанням весни викопують кущ гортензії цілком, попередньо рясно поливши землю.
Тепер потрібно ретельно відмити коріння від ґрунту. Так буде легше розділити кущ. Рослини ділять на кілька частин і відразу ж висаджують їх на постійне місце.
Джерело: ukr.media