Найпоширеніші помилки городників при приготуванні компосту

Щоб приготувати якісний компост, не потрібно спеціальних умінь, але деякі городники примудряються все зіпсувати через власну неуважність. Щоб у вас вийшло якісне добриво, уникайте основних помилок при його виготовленні, інформує Ukr.Media.

Вибір місця

Щоб компоненти добрива правильно перепрівали, контейнер з ними повинен знаходиться в півтіні. Якщо компостер буде стояти в сильно затіненому місці, всередині нього збереться забагато вологи, що зробить процес гниття неправильним. В цьому випадку у вас вийде неякісне добриво.

Розташувавши контейнер на сонці, ви сповільните перепрівання відходів, тому що вони будуть постійно пересихати.

Щоб виправити це, купу доведеться часто поливати. Всього цього можна уникнути, розташувавши контейнер в тіні крони дерев або під невеликим навісом, зробленим, наприклад, з щільної сітки.

Розмір

Якщо ви плануєте сильно подрібнити відходи, тому що здається, що в такому вигляді вони будуть швидше перепрівати, відмовтеся від цієї ідеї. Почасти це вірне припущення, але проблема в тому, що з відходів, порубаних в порохно, не вийде хороше добриво.

Дрібні частинки дадуть зайву вологість, що стане причиною низької якості майбутньої підгодівлі.

Крім того, купа почне швидко ущільнюватися, що сильно обмежить доступ свіжого повітря. Через це сповільниться процес розкладання. Щоб уникнути таких проблем, в компостній купі не повинно бути компонентів, розмір яких менший чверті середнього яблука.

Один вид відходів

Якщо класти в купу тільки один вид відходів, наприклад, одне бадилля від овочів, готове добриво буде відрізнятися більш низькою якістю. Різноманітність органічних компонентів стане джерелом великої кількості корисних бактерій і поживних речовин для майбутньої підгодівлі.

Для цього можна використовувати різноманітні рослинні і харчові відходи.

Виняток становлять м'ясні та рибні залишки, хворі і засіяні бур'яни, цитрусові, велика тирса і шматки дерева, а також будь-які неорганічні відходи (скло, пластик, метал). Щоб добриво вийшло більш збалансованим, намагайтеся чергувати шари різних компонентів.

Пропорції

Відходи, зібрані в компостній купі, мають бути не лише різноманітними, але і підібраними в рівних пропорціях.

Виділяють два види компонентів для компосту: "коричневі" і "зелені".

До перших відносяться відходи, що складаються з вуглецевих сполук, наприклад, листя, тирса, солома, папір і т. д.

До другого типу відносяться відходи, що складаються з азотистих компонентів, наприклад, овочі і фрукти, бур'яни, стебла рослин, пташиний послід, гній і т. д.

Дотримуючись пропорції "зелених" і "коричневих" частин, ви отримаєте максимально збалансований і корисний компост.

Відсутність укриття

Якщо ви не накриєте компост, він буде видавати неприємний запах, залучаючи тим самим до вас на город гризунів та інших шкідників. Але найголовніше, відкритий контейнер призведе до швидкого пересихання відходів.

Щоб добриво стало якісним, в ньому має бути рівна кількість сухих і вологих компонентів. В ідеалі потрібно прагнути до того, щоб співвідношення було 1:1, тому що тільки в цьому випадку процес перепрівання буде проходити правильно.

Багато свіжої трави

Не варто вважати, що компостна купа — це місце, відповідне для утилізації всієї скошеної на ділянці трави. Складати в компост велику кількість свіжої трави не можна, тому що вона наповнить майбутнє добриво великою кількістю вологи, і процес гниття буде проходити неправильно.

Крім того, велика кількість трави призведе до сильного ущільнення купи, через що сповільниться розкладання всіх її компонентів. Щоб уникнути цих наслідків, додавайте траву невеликими порціями.

Мало сухого листя

Додаючи в компостну купу достатню кількість сухого листя, ви зможете домогтися необхідного балансу сухих і вологих компонентів. Тому не викидайте засохле листя, зібране на ділянці, а складайте його в мішки, а потім додавайте в компостер.

Також висохле листя можна змішувати зі свіжою травою, укладаючи їх окремим шаром. Це допоможе уникнути перезволоження добрива.

Намагаючись уникати цих помилок, ви без зусиль приготуєте якісний компост, який стане відмінним натуральним добривом для всього вашого городу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *