У який час краще садити садову суницю
Завдяки врожайності, великій кількості сортів різних термінів дозрівання, величини і форми, ароматним, смачним і корисним ягодам садова суниця або по-народному полуниця користується заслуженою любов'ю дачників, городників і садівників. Без перебільшення можна сказати, що ця культура росте на кожній дачній і присадибній ділянці, інформує Ukr.Media.
Не кожен знає, як правильно посадити і доглядати за садовою суницею, щоб отримати максимально високий урожай. Наприклад, хто знає коли правильно садити садову суницю? Хтось стверджує, що це потрібно робити виключно в серпні, хтось в липні, а хтось і в жовтні посадити не побоїться. Так коли ж?
Існують різні практики посадки садової суниці. Її садять пізно влітку, ранньої осені і навесні. У кожен період посадки є свої нюанси. Так, при посадці пізнім літом або ранньою осінню ділянку потрібно готувати з весни. Для посадки у ранньовесняні строки підготовкою необхідно зайнятися восени, після збирання попередньої культури.
Але все-таки осіння посадка порівняно з весняною краще. Це обумовлено тим, що рослини, посаджені восени, до весни встигають вкоренитися, прижитися і потім дають хороший урожай. Однак майте на увазі, що закінчити посадку слід за 20 днів до замерзання грунту.
Але якщо з якоїсь причини висадити суницю в термін не вийшло, не турбуйтеся – рослини, посаджені в більш пізні терміни, також добре приживаються і плодоносять при сприятливих умовах зимівлі (під сніговим покривом достатньої висоти – від 20 см або під укриттям з тирси і тому подібного). Подбайте про хороше укриття на зиму і саджанці залишаться живі.
Якщо ж садити садову суницю доводиться навесні, то краще провести її раніше (кінець березня – початок квітня), до появи квітконосів. При посадці в пізні терміни з саджанців потрібно видалити всі квітконоси, щоб забезпечити хорошу приживлюваність рослин.
Джерело: ukr.media