Виноградарі вносять безліч добрив у ґрунт і ще більше по листю. Але про кальцій зазвичай забувають. Тим часом саме від балансу кальцію залежить вміст сухих речовин, розтріскування ягід і їх гниття. А також термін зберігання плодів, інформує Ukr.Media.
Коли найкраще вносити кальцій для столового винограду?
Найкраще перед квітненням. У цей час потреба у кальції максимальна. У нас же, навпаки, кальцій вносять наприкінці сезону. Це теж корисно, але не настільки, оскільки у цей час кальцій складніше засвоюється.
Які наслідки неправильного внесення добрив на основі кальцію за умови його дефіциту?
Якщо рослинам не вистачатиме кальцію і магнію, то виникне неприємне явище, відоме серед виноградарів як всихання гребеня. З такою бідою цього року зіштовхнулося багато виноградарів. Грона без очевидної причини просто сохли. Десь частково, а десь і цілком.
Щоб цього не відбувалося, кущі підгодовують кальцієм у період від квітнення до змикання ягід у гронах. Потім кальцій важче потрапляє у рослини і не усуває ознак голоду.
Фактично, вносячи кальцій у потрібний час, можна отримати більш високу якість ягід з точки зору хрусткої м'якоті, терміну зберігання і збереження ягід столового винограду після його збирання.
Надлишок кальцію так само шкідливий, як і його недолік?
Саме надлишок кальцію викликає таке явище, як хлороз рослин. Іноді це пов'язано з нестачею заліза або магнію. Але найчастіше з надлишком активного (рухомого) кальцію. Тому, перш ніж робити серйозні поліпшення ґрунту, бажано зробити хімічний аналіз ґрунту на винограднику. І на його основі застосовувати добрива правильно.
Джерело: ukr.media