За зовнішніми ознаками кімнатна рослина зав'яла, у неї поникло листя. Спочатку можна подумати, що її не вистачає води. Поступово листя стає зовсім млявим і водянистим, на ньому можна побачити ділянки з м'якою гниллю або темні коричневі плями як по краях, так і в центрі листка. Це означає, що рослину залили, інформує Ukr.Media.
Зверніть увагу на землю у горщику
Земля в горщику дуже сира, на її поверхні можна побачити зелений мох, а поруч з рослиною літають чорні мошки — земляні комарики. Також сира земля в горщику приваблює мокриць. Цілком можливо, що в горщику завелися енхітреуси, дощові черв'яки, багатоніжки.
Полив у період вегетативного спокою
Так часто буває з початківцями квітникарями. Восени у більшості кімнатних рослин починається період вегетативного спокою, а ми продовжуємо посилено поливати. Температура повітря знижується, освітленість теж падає, а без сонячного світла не відбувається фотосинтез у листі, тому і вода рослиною не використовується. Така ситуація дуже небезпечна для багатьох кімнатних рослин.
Як виправити ситуацію
Іноді ситуацію можна швидко виправити, просто не поливати рослину до тих пір, поки земляний ком в горщику не просохне. Горщик з цією рослиною треба відставити від яскравого світла, температура утримання повинна бути близько +18 +20 C. Стежте, щоб ніякі пониження і підвищення температури або протяги не турбували цю рослину. Наступний полив не раніше, ніж через 2 тижні, але це приблизні терміни, на практиці ж дивіться, щоб верхня частина ґрунту була сухою на глибину близько чотирьох сантиметрів.
Якщо ж рослина залита настільки, що у неї почали загнивати і пагони, тоді просушуванням ґрунту не обійдешся, потрібна термінова пересадка. Обережно вийміть рослину з горщика, огляньте кореневу систему. Видаліть старий ґрунт, все м'яке згниле коріння, обробіть кореневу систему товченим вугіллям або розчином фітоспоріну і посадіть у свіжий ґрунт. У цей період коріння рослини повинне знаходитися в трохи вологому, а не в сирому ґрунті.
Іноді навіть така радикальна пересадка не рятує рослину. Щоб повністю не втратити рослину — укореніть її пагони. І пам'ятайте, щоб уникнути переливів, перед поливом подивіться в горщик, поторкайте землю, переконайтеся, що верхній шар ґрунту просох і тільки після цього поливайте.
Джерело: ukr.media