Для відновлення житлового сектору потрібно близько $84 мільярди впродовж 10 років – Мінрозвитку

Для відновлення житлового сектору потрібно близько $84 мільярди впродовж 10 років – Мінрозвитку 23.05.2025 17:38 Укрінформ Обсяг потреб у повному або частковому відновленні житлової інфраструктури, за попередніми оцінками, перевищує 83,7 млрд доларів, левову частку цих потреб становить багатоквартирний житловий фонд.

Про це повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська на другій зустрічі Recovery Operational Group, передає Укрінформ з посиланням на Мінрозвитку.

"Житловий сектор – один з найбільш постраждалих від повномасштабного вторгнення. Загальна вартість збитків у житловому секторі становить близько 56,5 млрд доларів. А для успішного його відновлення Україні знадобиться близько 83,7 млрд доларів протягом 10 років", – зазначила Козловська.

За її словами, вже є ініціативи щодо відбудови житла, частина проєктів реалізовується. Йдеться про державну програму компенсацій для відновлення пошкодженого житла та компенсації для придбання житла замість зруйнованого за програмою "єВідновлення", капітальне відновлення багатоквартирних будинків, соціальне житло, програми пільгового кредитування для ВПО, роботу з Фондом енергоефективності.

Унаслідок збройної агресії РФ мільйони українців або втратили житло, або не мають до нього доступу, понад 4,6 млн стали внутрішньо переміщеними. Одним із інструментів роботи з ними є пільгове кредитування для ВПО, які є офіційно працевлаштованими. Це довгострокове іпотечне кредитування під 3% річних із першим внеском 6%, що дає змогу працюючим ВПО придбати власне житло на доступних умовах.

Однак для того, щоб подібні інструменти працювали ефективно, необхідним є повний перезапуск житлової політики України. “Комплексна реформа житлової політики є однією з реформ в межах Ukraine Facility Plan, і ми чітко координуємось з Європейською комісією на цьому шляху”, – наголосила Козловська.

Як повідомлялося, Recovery Operational Group (Оперативна група з відновлення) започаткована в межах Української платформи донорів як формат взаємодії та координації нагальних потреб відновлення між урядом України, секторальними робочими групами, спеціальними уповноваженими з питань відновлення, членами платформи.

Попередня подібна зустріч відбулася у лютому цього року. Тоді у фокусі зустрічі був захист енергосистеми та теплозабезпечення регіонів, модернізація та оптимізація водної інфраструктури, відновлення водопостачання та водовідведення у південних областях України. Наступні зустрічі групи будуть присвячені транспорту та соціальній інфраструктурі.

Відбудова Відновлення України

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *