Єврокомісія ухвалила перехідний «виконавчий акт» замість «торговельного безвізу» з Україною

Єврокомісія ухвалила перехідний «виконавчий акт» замість «торговельного безвізу» з Україною 22.05.2025 19:59 Укрінформ Після завершення дії автономних торговельних заходів у торгівлі з Україною, термін дії яких вичерпується 6 червня, Єврокомісія застосовуватиме перехідний «виконавчий акт», що був погоджений сьогодні на спеціальному міжурядовому комітеті.

 Цей «акт» діятиме протягом часу, що є необхідним для модифікації поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), яка була утворена між Україною і ЄС ще у 2016 році. Про це у Брюсселі заявив речник Європейської комісії з економіки, бюджету й сільського господарства Балаш Уйвар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Відповідний Імплементаційний акт був ухвалений сьогодні у відповідному комітеті. Як очікується зараз, він вступить у силу з 6 червня», – сказав речник.

Він нагадав, що у 2022 році, після початку повномасштабної російської агресії, Європейський Союз застосував так звані автономні торговельні заходи у відносинах з Україною, які запроваджувати безтарифну торгівлю та найбільш сприятливий режим для українських експортерів. На відміну від попередніх років, цього року, за рішенням країн-членів, дія АТЗ для України не буде продовжено.

«Натомість, ми шукаємо більш довгострокові рішення. Тож ми будемо сфокусовані на ПВЗВТ – поглибленій та всеосяжній зоні вільної торгівлі, яка існує між Україною і Європейським Союзом з 2016 року. Переговори щодо цього тривають – як переглянути та модернізувати цю угоду, зробити її більш сучасною. До того, як це станеться, ми, як відповідальна інституція, маємо бути готовими до потенційних перехідних заходів», – додав Балаш Уйварі.

Як повідомлялось, режим автономних торговельних заходів (АТЗ) для України був введений після початку повномасштабного вторгнення Росії та двічі продовжувався на річний термін. Чинний режим спливає 5 червня 2025 року без продовження.

Єврокомісія Україна Промисловий безвіз

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *