10 дивних та маловідомих кімнатних рослин, що не потребують особливого догляду

Кімнатні рослини при правильному догляді можуть стати справжньою родзинкою дизайну будь-якого приміщення. Гарно у квартирах і заміських будинках, звичайно ж, виглядають і звичайні квіти: герань, жасмин, фікуси. Однак тим, хто хоче доповнити свій інтер'єр чим-небудь незвичайним, варто підібрати для свого будинку рідкісні оригінальні рослини. Багато з таких представників флори мають не тільки буквально чарівний зовнішній вигляд, але ще і відрізняються простотою у догляді, інформує Ukr.Media.

Трахіандра

Ця незвичайна рослина вважається новим модним трендом у флористичному дизайні інтер'єрів. Зовнішній вигляд ця кімнатна квітка має дійсно оригінальний. Виглядає вона як щось середнє між мацаками медузи і локшиною швидкого приготування.

Відноситься ця рослина до групи сукулентів, а отже, є абсолютно невибагливою. Як і кактуси, трахіандра здатна накопичувати у своїх м'яких частинах вологу і використовувати її за умови нестачі води для коріння.

Іноді на цій рослині розпускаються дрібні білі квіточки. Встановлюють трахіандру у кімнаті на східне або західне вікно з легким затіненням від прямих сонячних променів. Поливати цю квітку належить не частіше одного разу на тиждень. Як і інші сукуленти, трахіандра дуже легко розмножується.

Гриновія

Це ще один сукулент, стебло з листям якого зовні нагадує напіврозкритий бутон троянди. Відноситься ця рослина до монокарпічних видів. Тобто кожна її розетка живе тільки один раз, а потім відмирає. Найпоширеніші різновиди гриновії мають зелений колір. Але деякі любителі кімнатних рослин вирощують і рожеві різновиди цієї квітки.

Технологія догляду за гриновією в умовах квартири використовується точно така ж, як і за трахіандрою. Тобто цій рослині слід забезпечити гарне освітлення та нечастий полив.

Молочай огрядний

Ботанічна назва цієї рослини виглядає наступним чином: еуфорбія обеса. Зовні цей вид молочаю нагадує кактус. Стебло в еуфорбії таке ж м'ясисте і має круглу форму. Листочки у молочаю огрядного дуже маленькі, а колючки відсутні.

На забарвлення цей сукулент, на жаль, не дуже багатий. Але все ж у квартирах можуть вирощуватися еуфорбії кількох приємних відтінків. Найгарнішими вважаються сталеві молочаї цього різновиду. Але непогано виглядають і рожеві, коричневі, темно-зелені або бежеві еуфорбії.

Встановлюють горщик з цією рослиною на східному вікні. Поливати молочай частіше одного разу на тиждень не можна. Не вимагає ця рослина і підгодівлі. Добрива в ємності з еуфорбією вносять тільки у фазі розмноження.

Платіцеріум

Ця гарна рослина вважається однією з найнезвичайніших і ефектних папоротей. На відміну від описаних вище невибагливих рослин, платіцеріум відноситься до групи епіфітів. У природних умовах він росте не на землі, а на деревах. Догляду ця рослина вимагає, звичайно ж, більш ретельного.

Розміщують платіцеріум у квартирах на підвіконні таким чином, щоб він був у затінку. Прямі сонячні промені можуть обпалити зелені листочки цього представника флори. Рослина не дуже любить спеку чи холод. Комфортна температура для неї — 20-23 °С.

Також платіцеріум не буде добре рости, якщо повітря дуже сухе. Поливати цю рослину необхідно рясно м'якою водою кімнатної температури один раз на декілька днів. Обприскувати платіцеріум потрібно часто. Використовувати при цьому жорстку вапняну воду не можна, інакше у квітки на листках заб'ються пори. В результаті платіцеріум буде погано розвиватися і, можливо, навіть загине.

Хавортія купера

Хавортія купера — це маленький витривалий сукулент, діаметр якого зазвичай не перевищує 7 см. Проте в горщику ця рослина частіше розростається у ефектну досить велику розетку. Листя у цієї рослини товсте і м'ясисте. При цьому на кінці кожного листка є велике прозоре віконце, через яке видно набрану квіткою воду. Завдяки цьому, хавортія купера дуже ефектно виглядає на підвіконні.

Як і інші сукуленти, ця квітка любить яскраве тривале освітлення, але при цьому погано реагує на тривалий вплив прямих сонячних променів. Навесні і влітку хавортію поливають двічі на тиждень, взимку — 2 рази на місяць.

Тирлич урнула

У природних умовах ця заворожуюча рослина, що має форму ромба, зростає у Тибеті. У садах тирлич урнулу часто вирощують на альпійських гірках і формують за допомогою рослини бордюри. Дуже красиво, звичайно ж, цей сукулент виглядає і в якості кімнатної рослини.

Крім того, що тирлич має незвичайну форму, рослина ще й досить ефектно цвіте. Бутончики у цієї рослини нагадують дзвіночки і мають яскраво-синій колір. Догляд за тирличем здійснюється стандартний, такий же, що і за іншими сукулентами.

Чорні зірки

Таке забарвлення і форму можуть мати багато невибагливих сукулентів. Приміром, дуже гарно на підвіконні виглядає чорна ехеверія. Серед людей ця рослина ще більш відома, як кам'яна троянда. Також чорний колір може мати і досить популярне у любителів кімнатних квітів молодило. Такі рослини відмінно підходять як для альпійських гірок, так і для вирощування в горщиках у кімнатних умовах.

Мамміллярія подовжена кристата

Зовні цей незвичайний кактус нагадує купу гусениць. Особливістю мамміллярії цього різновиду є те, що замість крапки у неї є лінія зростання. Нові тканини у цього кактуса наростають не рівномірно — на всі боки, — а по обидві сторони від цієї умовної лінії.

Виглядає мамміллярія кристата дуже красиво і незвично. До того ж, доглядати за нею не складніше, ніж за будь-якими іншими кактусами. Поливають цю квітку рідко, а підживлень вона практично не вимагає.

Японський мох марімо

На відміну від описаних вище квітів, ця рослина вирощується у вазах або міні-тераріумах у воді. Виглядає мох марімо як штучна рослина-іграшка, виготовлена із силікону. Між тим, це справжня природна "кулька", що складається з безлічі зелених вузьких та м'яких листочків. В умовах дикої природи вона росте у водоймах Азії.

Вирощують цю рослину не тільки в якості прикраси інтер'єру власного житла. В Європі цей мох вважається непоганим сувеніром, і його часто дарують любителям кімнатних квітів на свята.

Вазу з цією рослиною належить тримати на вікні або неподалік від нього не під прямими сонячними променями. Воду в ємності на 1/3 змінюють раз на тиждень. Самі кульки під час процедури слід виймати з води і вичавлювати в долонях, як губки, тим самим очищуючи їх і "провітрюючи". При такому догляді мох зберігає свій яскравий колір і бездоганну форму надовго.

Літопси

Люди цю ефектну рослину називають живими каменями. Як і більшість інших незвичайних представників флори, літопси відносяться до групи витривалих сукулентів.

За формою живі камені — маленькі овальні або круглі "подушечки", що утворюють великі розетки. Листя цих рослин розділене щілиною, з якої потім виростають квіти й нове листя.

Багато любителів кімнатних квітів колекціонують літопси, оскільки різновидів їх за забарвленням і формою є просто величезна кількість. З таких рослин можна збирати дуже красиві флораріуми і міні-садочки. Догляд за літопсами нескладний. До того ж, і розмножуються ці рослини дуже просто і швидко.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *