Більшість садівників приходять до думки, що найкращим часом для розсадження ірисів є осінь. Висока вологість ґрунту і невелика ймовірність ураження квітів шкідниками роблять осінню посадку більш сприятливою для успішного вкорінення саджанців, інформує Ukr.Media.
Коли необхідно садити
Під час визначення термінів осінньої висадки ірисів у ґрунт необхідно орієнтуватися на кліматичні умови певної місцевості. Ранні заморозки несуть істотну загрозу для квітів і можуть знищити рослину. Садять іриси приблизно за 5-6 тижнів до настання холодної погоди. Для північних регіонів найбільш сприятливим стане весь серпень і початок вересня. Для середньої смуги це перші два тижні вересня. Для південних регіонів — період з кінця вересня і до кінця жовтня.
Підготовка місця посадки
Під час вибору місця посадки ірисів необхідно пам'ятати, що найбільш пишне квітнення рослині забезпечене на добре освітлених ділянках, з нейтральним ґрунтом, які продуваються. Ґрунт добре подрібнюють, підживлюють золою і невеликою кількістю перегною.
Відбір посадкового матеріалу
Щоб саджанці з більшою часткою ймовірності вкоренилися, необхідно обирати квіти з розвиненою кореневою системою і квітковою брунькою, що утворилась. Найбільш придатними для осіннього розмноження сортами ірисів вважаються німецький і сибірський іриси, японський і голландський цибулинний іриси.
Підготовка саджанців
Розсаджують іриси шляхом відокремлення від основної рослини невеликої частини з кореневою системою, розмір якої у 5-6 см завдовжки і у 3-4 см завширшки. Листя відокремленого саджанця обрізають, коріння просушують на відкритому повітрі не менше доби.
Посадка у ґрунт
Для вкорінення саджанців у ґрунті роблять лунки. Відстань між посадками має бути не меншою за 40-45 см. Глибина лунки залежить від сорту квітки, але вона не має бути більшою за 10 см. Деякі садівники рекомендують засипати дно лунки річковим прожареним піском. Перед переміщенням у землю коріння саджанця розправляють, після посадки засипають ґрунтом, залишивши його верхню частину над поверхнею. Ґрунт біля основи ущільнюють, тримаючи квітку вертикально. Після посадки ірис необхідно обережно полити.
Підживлення саджанців
Якщо під час підготовки ґрунту у нього вносилися добрива, то подальша підгодівля ірисів проводиться лише через рік після їх посадки. Квіти протягом сезону підживлюють у декілька етапів. На початку травня вносять у ґрунт азотовмісні добрива і золу, перед першим квітненням іриси підживлюють комплексними мінеральними добривами. У червні рослину поливають калієм і фосфором.
Полив
Після посадки у відкритий ґрунт під час сухої і теплої погоди полив саджанців проводять щодня протягом тижня. Надалі необхідно враховувати загальні правила для усіх ірисів:
- помірна кількість вологи;
- полив під коріння рослини;
- постійне зволоження у спеку;
- скорочення поливу наприкінці сезону.
Зимівля саджанців
З настанням перших холодів полив висаджених квітів припиняється. Рослини біля основи присипають сумішшю сухого торфу з піском, щоб захистити оголене коріння від морозу. Досвідчені садівники радять у холодні зими вкривати ніжні саджанці ялиновими гілками або спеціальним укривним матеріалом.
Якщо дотримуватися цих простих порад, вже наступної весни висаджені восени іриси радуватимуть своїх господарів гарними і пишними квітами.
Джерело: ukr.media