Надмірне внесення поживних речовин у ґрунт часто стає причиною порушення процесів вегетації рослин, призводить до розвитку різних захворювань і навіть загибелі декоративних культур. Зверніть увагу на низку ознак, що свідчать про надлишок добрив, щоб своєчасно вжити заходів і врятувати зеленого улюбленця, інформує Ukr.Media.
Білий наліт на ґрунті
Поява на поверхні ґрунту білого нальоту, зазвичай, виникає за надмірного поливу квітки жорсткою водою. Рослина не може засвоїти вологу, яку отримує у надмірній кількості. Вона випаровується, залишаючи осад з солей, які містяться у ній. Якщо ж полив здійснюється з використанням м'якої води, а наліт все одно утворюється, це свідчить про те, що земля перенасичена добривами.
Кінчики листя висохли
Сухі кінчики листя також свідчать про зловживання підживленнями. Постраждала частина листової пластини може бути невеликою (не більшою за 1 % від усієї поверхні листа), однак квітка втрачає свою привабливість. Особливо погано на перегодовування реагують домашні рослини, які не квітнуть. Для успішного розвитку декоративних культур дуже важливо дотримуватися графіку внесення підгодівлель і їх пропорцій.
Сповільнюється зростання
Підвищений вміст у ґрунті деяких поживних речовин стає причиною уповільнення зростання кімнатної рослини.
Надлишок марганцю пригнічує зростання декоративної культури і погіршує стан її здоров'я, призводить до появи на рослині круглих хлорозних цяток.
Надлишок цинку загрожує отруєнням зеленого організму, блокуванням поглинання заліза, зупинкою у зростанні і навіть його загибеллю.
Надмірна кількість у ґрунті калію тягне за собою затримку зростання декоративної культури, видовження міжвузлів, висвітлення та скручування листя, появу на ньому плям, висихання кінчиків листя. Велика кількість калію призводить до дефіциту інших елементів, таких як кальцій, магній, цинк і залізо. Крім цього відбувається закислення прикореневої зони, яке стає причиною відмирання кінчиків коріння.
Нестача заліза загрожує припиненням зростання коріння і зупинкою у розвитку рослини в цілому. Про перенасичення ґрунту цим елементом свідчить темне забарвлення листя, яке без помітної причини починає відмирати. Крім того, за надлишкового вмісту у ґрунті заліза рослина гірше засвоює фосфор і марганець.
Крім гальмування рослини у розвитку надлишок міді стає причиною появи на листових пластинках плям бурого забарвлення, що призводить до поступового в'янення листя.
Пагони крихкі і ламкі
Ламкість і крихкість стебел — результат калійного голодування. Нерідко до цього призводить надмірний вміст кальцію у ґрунті, який не дає рослині нормально засвоювати калій.
Шкірка листя стоншується
Надмірне нарощування рослиною зеленої маси свідчить про надлишок азотного підживлення. Листя квітки при цьому відрізняється насиченим темно-зеленим кольором і великим розміром. Надмірне внесення азотних підживлень спричиняє затримку квітнення декоративних культур, що негативно позначається на достиганні плодів лимона і апельсина.
Особливо небезпечним підвищений вміст азоту є для сукулентів — шкірка кактусів та алое стоншується і з часом розривається, утворюючи шрами. Досить часто це стає причиною загибелі рослин.
Коріння починає відмирати
Зловживання добривами здатне стати причиною опіку коріння рослини і його відмирання. Подібна проблема спостерігається за наявності надлишку магнію у ґрунті. Про це може свідчити і ряд зовнішніх ознак:
- потемнішання забарвлення листя;
- деформація листових пластин (скручування);
- здрібнішання листя.
Жовті плями на листі між жилками
Часте внесення підгодівель, багатих на фосфор, дає про себе знати появою жовтих плям між жилками на листових пластинках. Це захворювання називається міжжилковим хлорозом.
Про надмірну кількість фосфору у підживленнях говорять і інші ознаки:
- пожовтіння і опадання листяного оздоблення;
- прискорений темп розвитку рослини, її швидке старішання.
Джерело: ukr.media