Чому в помідорах білі жорсткі прожилки

В інші роки частка таких некондиційних екземплярів у врожаї невелика, але часом стає помітно більшою. Проблема актуальна як для невеликих засолювальних, так і для великоплідних салатних сортів, інформує Ukr.Media.

Подібна ситуація може виникнути не тільки з маловідомими, але й вже добре знайомими на дачі томатами. Тому сподіватися виключно на сортові ознаки в цьому випадку не доводиться.

Надлишок або, навпаки, нестача будь-яких добрив у даному випадку також не відіграє особливої ролі — одні дачники люблять загодовувати тепличні томати, інші вносять підживлення мінімально. У тих та інших кількість прожилок в один рік буде суттєвою, а в іншій — незначною. Що ж лишається? Правильно, несприятливі погодні умови.

За своєю природою жорсткі білі прожилки — не що інше, як судинні пучки. По ним у м'якуш надходить вода з розчиненими у ній поживними речовинами, макро- та мікроелементами. Якщо вологи систематично не вистачає, рослина намагається компенсувати її нестачу нарощуванням більшої кількості прожилок.

Перевірте такі фактори:

  • Особливу увагу зверніть на різкі коливання вологості у навколишньому ґрунті. Навіть у сприятливих кліматичних умовах сам дачник може спровокувати подібний розвиток подій за рідкісних появ на підконтрольній ділянці або недостатньому догляді. То заллє свої кущі, то, навпаки, забуде про них чи не зможе вчасно полити. За тривалої відсутності на дачі обов'язково використовуйте мульчування.
  • У сильну спеку притіняйте томати, залишайте відкритими кватирки та двері в теплиці для кращого провітрювання. Використовуйте спеціальну сітку або тканинні навіси, накинуті поверх тепличного каркаса.
  • Нівелюйте вплив різких перепадів температур у нічний годинник — не забувайте закривати теплицю на ніч, залишайте всередині велику темну бочку з нагрітою за день водою як батарею, своєчасно усувайте всі великі щілини, через які може йти тепло.
  • Джерело: ukr.media

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *