Відбудова України: до платформи DREAM уже долучилися майже 1300 громад

Відбудова України: до платформи DREAM уже долучилися майже 1300 громад 09.01.2025 13:22 Укрінформ У цифровій екосистемі для підзвітного управління відновленням DREAM працюють вже 1260 громад і 23 обладміністрації, які, поміж іншого, отримують інформацію про джерела фінансування проєктів і програм.

Про це на брифінгу “Оголошення про початок відбору проєктів у рамках “Програми відновлення України III” повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля, передає кореспондент Укрінформу.

Посадовець нагадав, що платформа Dream – це електронне рішення, що повністю забезпечує увесь цикл розвитку управління публічними інвестиціями – від висування й обгрунтування ініціативи до надання фінансування та втілення проєкту.

“Як відбуваються ті чи інші закупівлі, як ведеться процес будівництва, скільки поверхів вже збудовано, скільки вікон вставлено, коли об'єкт буде завершено… Ця та інша інформація є в єдиному вікні про кожен проєкт, що реалізується на території України”, – розповів Нестуля.

Він нагадав, що попередні етапи “Програми відновлення України” втілювалися без цифровізації, тож процес подання та відбору проєктів був дуже довгим. Лише відбір проєктів у межах другого етапу програми тривав більше 4 місяців. Причому, процесу бракувало прозорості, підзвітності, а в підсумку — ефективності.

“Тепер же Міністерство розвитку громад та територій України вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів в електронну систему DREAM. Це означає, що всі вимоги до проєктів структуруються у зрозумілому електронному форматі, що бачить кожна громада і обладміністрація. У системі працюють вже 23 адміністрації областей і 1260 громад. Вони автоматично отримують інформацію про те, що з'явилося нове джерело фінансування, і про спрямування проєктів, які можна подавати для отримання цих коштів. У кілька кліків вони можуть сформувати заявку та подати її на розгляд ОВА, Міністерства і Групи доброчесності”, – деталізував Нестуля.

Він запевнив, що платформа вже інтегрована з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Реєстром пошкодженого і знищеного майна, Системою Держказначейства, Prozorro тощо. Тому громадам не треба додатково завантажувати PDF-документи, надавати довідки, витяги чи писати листи.

“Комісія при Міністерстві отримує всю інформацію в зручному вигляді, а система автоматично розраховує коефіцієнт пріоритетності проєкту в умовах обмеженого фінансування. Для розуміння: на попередній етап подавалося 1100 проєктів, відібрали ж лише 82 із них. Тому пріоритизація дуже важлива”, – пояснив керівник Проєктного офісу.

Надалі ж у системі DREAM, за його словами, буде вся інформація про втілення проєкту – як відбуваються закупівлі, хто є підрядником, як ведуться роботи, скільки коштів вже сплачено тощо.

“Це гарантує максимальну прозорість, підзвітність, суттєве зниження корупційних ризиків та підвищення ефективності реалізації цих проєктів”, – переконаний Нестуля.

Він повідомив про рішення перевести в електронний формат і моніторинг реалізації проєктів, які втілюються у межах двох попередніх етапів “Програми відновлення України”.

Як повідомлялося, в Україні розробили й запустили систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням. Вона надає громадам можливість подавати проєкти, демонструвати етапи їх втілення і результати, а донорам та владі — бачити, на що йдуть кошти.

Тергромада Відбудова Відновлення України Екосистема DREAM

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *