Стартував третій етап «Програми відновлення України» з фінансуванням від ЄІБ у €100 мільйонів

Стартував третій етап «Програми відновлення України» з фінансуванням від ЄІБ у €100 мільйонів 09.01.2025 12:58 Укрінформ Розпочинається відбір проєктів у межах “Програми відновлення України III”, на втілення якої Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть 100 мільйонів євро.

Про умови участі громад у відборі розповів на брифінгу в Укрінформі заступник міністра розвитку громад і територій України Олексій Рябикін.

Пріоритетними напрямами цього етапу втілення “Програми відновлення України” будуть, за його словами, диверсифікація теплопостачання (так звана розподілена генерація), відбудова і спорудження нового житла, яке залишатиметься в комунальній власності і використовуватиметься громадами для розміщення ВПО та інших пільговиків, комунальні послуги (водопостачання та водовідведення), а також заклади охорони здоров’я – перинатальні центри і кластерні лікарні.

“Розраховуємо, що в межах цього етапу вдасться втілити до 50 проєктів. Адже в рамках “Надзвичайної кредитної програми для відновлення України”, на яку партнери надали 200 мільйонів євро, і “Програми з відновлення України. 2 фаза” (340 мільйонів) втілюються 225 проєктів. Як видається, цьогоріч ми матимемо непогані результати реалізації проєктів, які отримали ресурс раніше”, – переконаний Рябикін.

Відбір та пріоритизацію проєктів здійснюватимуть Проєктний офіс і платформа DREAM. Також планується створити Групу доброчесності з людей, котрі мають хорошу репутацію і фахові навички для того, щоб оцінити відповідність вартості і термінів втілення проєктів, можливу наявність іміджевих та репутаційних ризиків.

“Хочемо при реалізації “Програми відновлення України III” впровадити всі засади доброчесності, відкритості і прозорості”, – пояснив заступник міністра.

Він деталізував, що проєкти, які претендуватимуть на фінансування, не провинні коштувати дорожче 5 мільйонів євро (у гривневому еквіваленті). При цьому сама громада має забезпечити не менше 20% співфінансування.

“І якщо це стосується, наприклад, когенераційних установок, також є вимога, аби їх придбали і встановили до початку нового опалювального сезону. Важливо, щоб всі проєкти, які втілюються в межах програми, мали час реалізації не більше 18 місяців. Бо, на жаль, є випадки, коли в межах попередніх програм протягом кількох років кошти не освоюються і проєкти не реалізуються”, – додав Рябикін.

Він попередив, що якщо громади-учасниці програми не продемонструють динаміки упродовж найближчих місяців, їх можуть позбавити фінансування. Відповідно, вони вже не зможуть подаватися для участі в наступних етапах “Програми відновлення України”.

Як повідомлялося, “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України” з фінансуванням у 200 млн євро та “Програма з відновлення України” з ресурсом у 340 млн євро — це дві рамкові кредитні угоди між ЄІБ та Україною, підписані у 2014 та 2020 роках. Вони покликані надати місцевим органам влади можливість відновити соціальну інфраструктуру та покращити умови життя внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і громад, які їх приймають. Проєктами з реконструкції повністю керують органи місцевого самоврядування. ПРООН в Україні надає технічну допомогу для сприяння ефективному втіленню проєктів у межах програм.

ЄІБ Україна Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *