
США та Україна планують підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 мільярдів – The Telegraph 10.01.2026 04:00 Укрінформ Американські та українські представники мають намір укласти значну домовленість у Давосі щодо післявоєнної реконструкції України на суму близько $800 млрд, а також стосовно запевнень безпеки від Сполучених Штатів.
Як повідомляє Укрінформ, посилаючись на The Telegraph, передбачається, що очільники держав Дональд Трамп і Володимир Зеленський проведуть зустріч із цією метою під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Згідно з відомостями видання, спочатку Зеленський мав намір завершити обговорення у Вашингтоні, проте європейські партнери України з Коаліції охочих рекомендували організувати зустріч у Давосі – у більш нейтральному та зручному форматі.
Наголошується, що там мають намір остаточно узгодити економічну складову оновленої ініціативи США щодо врегулювання російської війни проти України.
За інформацією українських чиновників, план економічного підйому передбачає залучення близько $800 млрд протягом десятирічного періоду для відновлення держави. Зеленський раніше стверджував, що домовленість забезпечить «економічну реабілітацію, повернення робочих місць і відродження життя в Україні».
Передбачається, що документ відкриє можливості для надання позик, грантів і капіталовкладень з боку приватного сектора. Київ сподівається, що участь США у післявоєнній відбудові, зокрема в проєктах, які можуть бути цікаві Трампу, сприятиме отриманню більш надійних американських гарантій безпеки.
Домовленість розроблена на основі угод щодо корисних копалин, укладених минулого року, які надали американським інвесторам пріоритетний доступ до майбутніх проєктів у гірничодобувній промисловості в Україні.
Разом з тим, подробиці домовленостей наразі не розголошуються.
Паралельно Україна прагне підписати зі США двосторонню угоду про запевнення безпеки. Однак, залишається незрозумілим, чи буде цей документ підписано в Давосі.
Всесвітній економічний форум 2026 року пройде 19 – 23 січня у швейцарському місті Давосі.
Фото: СБУ
США Україна Угода Відбудова
