Кабмін схвалив низку рішень для функціонування реєстру збитків, завданих Росією – Шмигаль

Кабмін схвалив низку рішень для функціонування реєстру збитків, завданих Росією – Шмигаль Відео 01.12.2023 17:13 Укрінформ Кабінет міністрів України ухвалив низку рішень, які сприятимуть якісному функціонуванню Міжнародного реєстру збитків, а Міністерство цифрової трансформації та Міністерство юстиції мають підготувати й передати технічні вимоги для створення для нього програмного забезпечення.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав на засідання уряду, передає Укрінформ.

“Сьогодні затвердили два документи, які сприятимуть якісному функціонуванню реєстру. З огляду на те, що цей реєстр працюватиме в електронній формі, то Мінцифра та Мін’юст України мають розробити й передати технічні вимоги для створення програмного забезпечення такого реєстру. Мінцифри також має розробити можливість для українців подавати через Дію заяви про відшкодування збитків або втрат”, – сказав Шмигаль.

Відео: Офіційний телеграм-канал Прем‘єр-міністра України

За його словами, другий документ у цьому напрямку — це пропозиції щодо класифікації категорій збитків, що підлягають компенсації. Як зазначив Прем'єр-міністр, це дозволить системно підійти до передавання всієї інформації про збитки, втрати та шкоду, яку заподіяла Росія як державі Україна, так і кожному з наших громадян та українським юридичним особам.

“Головним ресурсом нашої відбудови мають стати конфісковані російські активи. Всі розуміють, що це справедливо і правильно. Для легітимної конфіскації Україна запропонувала чітку і зрозумілу дорожню карту. Один із ключових елементів — це робота Міжнародного реєстру збитків, який був створений рішенням Ради Європи та працюватиме в Нідерландах”, – підкреслив Шмигаль.

Як повідомлялося, Прем’єр-міністр неодноразово наголошував на тому, що головним ресурсом для відновлення має стати саме конфіскація російських активів на Заході, і нині триває робота над тим, щоб це втілилося у життя вже наступного року.

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *