Кулеба провів перемовини з єврокомісаркою щодо прискореного старту фінансування для оперативного відновлення після атак

Кулеба провів переговори з єврокомісаркою щодо початку прискореного фінансування для швидкої відбудови після обстрілів Фото 23.03.2026 19:46 Укрінформ Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч з єврокомісаркою з питань цивільного захисту, гуманітарної допомоги та врегулювання кризових ситуацій Аджою Лябіб.

Про це він поінформував у Фейсбуці, інформує Укрінформ.

Сторони обговорили, зокрема, щоденні проблеми, з якими зіштовхується Україна: як оперативно відновлювати енергетику, водопостачання та теплопостачання після ворожих атак, як зробити системи життєзабезпечення захищеними від нових ударів.

Особливу увагу було приділено розширенню EU Civil Protection Mechanism і rescEU – механізмів цивільного захисту ЄС та їх резервів, а також започаткуванню fast-track фінансування, що надасть можливість прискорити відбудову після ворожих атак.

«Такі інструменти необхідно врахувати у новій фінансовій програмі підтримки ЄС – Ukraine Support Loan 2026-2027», – зауважив віцепрем’єр.

Кулеба висловив подяку ЄС за підтримку. Європейські інвестиції у стійкість, підкреслив він, є важливим ресурсом, який допомагає Україні вистояти.

Як повідомляв Укрінформ, Україна планує залучити гранти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на відновлення та реформи.  

Євросоюз Гроші Відбудова Олексій Кулеба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *