Лондонська конференція з відновлення України: рефлексії та план роботи на майбутнє 11.07.2023 13:15 Укрінформ Про що й досі дискутують безпосередні учасники другої міжнародної конференції з відбудови України в Лондоні
Результати Ukraine Recovery Conference 2023 стали однією з найбільш активно обговорюваних тем на українських дискусійних майданчиках протягом останнього часу. Цьогорічна Конференція з відбудови у багатьох аспектах перевершила попередню, що проходила в швейцарському Лугано, і задала чимало тем для роздумів як з боку української влади, так і з боку громадськості. Однією зі спроб окреслити здобутки та пріоритетні напрями роботи за результатами Конференції стала експертна дискусія «Відновлення країни. План дій після Лондона», яка проходила у рамках спільного проєкту Міжнародного фонду «Відродження» та ЄС – «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення».
Оскільки запрошені експерти були особисто присутні на конференції у Лондоні, брали безпосередню участь в її роботі, їхні судження викликають особливий інтерес. Тому спробуємо виокремити головні тези, що прозвучали у ході дискусії.
КРАЩА ПІДГОТОВКА – КРАЩИЙ РЕЗУЛЬТАТ
Майже щоразу, коли порівнюються Конференція з відновлення в Лугано і Лондонська Конференція – перша піддається жорсткій критиці. Не в останню чергу тому, що вона була набагато менш практична, а її результати – маловимірними та нечіткими. Як зазначила виконавча директорка ГО «Інститут законодавчих ідей» Мартина Богуславець: «Коли минулого разу в Лугано Денис Шмигаль заявив, що нам потрібно загалом 750 млрд доларів на відбудову, ми отримали й відповідну реакцію з боку міжнародної спільноти – загальні відповіді та принципи: інклюзивність, прозорість (Декларація Лугано – ред.). Фактично українська делегація повернулася ні з чим».
Источник: www.ukrinform.ua