
Миколаїв на Конференції з відбудови підписав грантову угоду на реалізацію двох проєктів 26.06.2026 14:19 Укрінформ Миколаїв підписав грантову угоду з компанією NEFCO щодо реалізації двох проєктів, які стосуються енергоефективності та стабільної роботи електротранспорту міста.
Про це у Телеграмі повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, передає Укрінформ.
"У Ґданську, під час Ukraine Recovery Conference, Миколаїв підписав нову грантову угоду з NEFCO за підтримки уряду Данії через Міністерство закордонних справ та Impact Fund Denmark", – написав Сєнкевич.

За його словами, проєкт для Миколаєва включає два напрями. Перший – підвищення енергоефективності будівлі дитячого садка та зменшення споживання ресурсів і створення більш комфортних умов для дітей і персоналу. Другий – впровадження рішень для стабільної роботи КП «Миколаївелектротранс».
Йдеться, зокрема, про придбання та встановлення нової тягової підстанції, будівництво сонячної електростанції на одному з депо та систему накопичення енергії (акумулятор 0,5 МВт) для забезпечення руху транспорту в пікові періоди.
На думку Сєнкевича, це практичні рішення, які зменшують енергоспоживання міських сервісів і підвищують їхню стійкість у складних умовах.
Загальний бюджет для Миколаєва – 3 083 000 євро грантових коштів та близько 300 000 євро співфінансування з міського бюджету.
"Це не перший наш спільний проєкт із партнерами – в Миколаєві вже реалізується ініціатива «Бездохідна вода», яка передбачає реконструкцію майже 39 км водопровідних мереж, заміну зношених ділянок труб, встановлення нових колодязів, камер та пожежних гідрантів", – наголосив очільник міста.
Як повідомляв Укрінформ, у Корабельному районі Миколаєва за підтримки уряду Данії триває реалізація проєкту щодо реконструкції водомереж.
Це стало можливим у рамках угоди між компанією NEFCO та містом Миколаєвом про надання інвестиційного гранту для реконструкції системи водопостачання у Корабельному районі міста.
Фото: Телеграм Сєнкевич Online
Енергетика Миколаїв Транспорт Відбудова
