Миколаїв тестує новітню технологію від данської компанії для відновлення каналізації Фото 18.10.2024 10:47 Укрінформ У Миколаєві для ремонту каналізації почали використовувати сучасну технологію «полімерної панчохи», яку надала данська компанія Per Aarsleff.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Миколаївська міська рада.
«У Миколаєві почали використовувати сучасну технологію для відновлення каналізації. Йдеться про метод «полімерної панчохи». Вперше його випробували під час ремонту каналізаційного колектора на вул. Колодязній», – йдеться у повідомленні.
За словами директора МКП «Миколаївводоканал» Бориса Дуденка, відновлення труб полімерним рукавом – одна з найкращих на сьогодні технологій для ремонту трубопроводів на складних ділянках. За її допомогою можна швидко приводити до ладу пошкоджені ділянки як каналізаційної мережі, так і водопроводів.
«В стару трубу заводиться полімерний рукав. Потім під дією ультрафіолету та пару великого тиску цей рукав стає твердим і подовжує строк служби трубопроводу як мінімум на 50 років. Технологія дає змогу досить швидко виконувати роботи без порушення дорожнього покриття», – пояснив Дуденко.
За його словами, окрім надійності та швидкості, така технологія ще дає економію.
Технологію передала данська компанія Per Aarsleff. Вона ж навчає фахівців «Миколаївводоканалу» застосовувати її. А гроші на придбання обладнання виділив Світовий банк.
На думку міського голови Олександра Сєнкевича, ця подія має велике значення. Адже у Миколаєві через війну постраждала значна частина водопровідної та каналізаційної мережі.
«Миколаївводоканал» буде першою українською компанією, яка зможе використовувати такі роботи і заробляти на цьому кошти. У співпраці з Per Aarsleff він зможе це робити не тільки в Миколаєві, а й в інших містах», – зазначив Сєнкевич.
Як повідомлялося, питна вода у кранах мешканців Миколаєва зникла 12 квітня 2022 року через перебитий російськими загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. Відтоді там тече лише технічна вода.
Централізоване постачання питної води у Миколаєві можна очікувати не раніше 2025 року.
Фото: Миколаївська міськрада
Миколаїв Вода Відбудова Каналізація
Источник: www.ukrinform.ua