На Київщині відновили понад 13 тисяч пошкоджених через бойові дії об’єктів

На Київщині відновили понад 13 тисяч пошкоджених через бойові дії об'єктів 14.10.2023 13:11 Укрінформ У Київській області вже відновили понад 13 тисяч об'єктів, пошкоджених внаслідок бойових дій.

Про це у Фейсбуці повідомив голова обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, передає Укрінформ.

За його словами, усього було зруйновано та пошкоджено понад 28 тисяч об'єктів.

Це багатоповерхівки, приватні будинки, медичні заклади, школи, дитсадки тощо.

«Крім швидкого та якісного відновлення, у людей є запит на справедливість та ефективну боротьбу з корупцією. Ефективне відновлення та будівництво демократичного суспільства – це не лише про швидкість. Це насамперед про зміну підходів на всіх етапах робіт. Це про ефективне використання коштів та блокування будь-яких незаконних схем», – підкреслив Кравченко.

За його словами, з перших днів контроль за всіма етапами відбудови був посилений.

Голова ОВА зауважив, що звернувся до всіх правоохоронних органів Київщини з проханням провести повну об'єктивну перевірку тендерів та закупівель із відбудови, і «перші результати вже є. Перевірки тривають».

При КОВА створена Спостережна рада з питань відбудови за участі представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів, сформований каталог відновлення Київщини за 2022 рік, у роботі – каталог відбудови за 2023 рік.

«Цього тижня створили робочу групу «Прозорість та підзвітність». До її складу увійшли представники правоохоронних органів, НАЗК та інших антикорупційних інституцій. Формуємо пакет конкретних антикорупційних заходів», – повідомив Кравченко.

Також, за його словами, «створили комісію, яка перевіряє роботи на об’єктах, що відбудовуються. Спершу на 56 об’єктах, які відновлюють коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Замовник робіт на них – КОВА. До складу комісії входять представники профільних департаментів КОВА, правоохоронних органів, технагляду, Держпраці, спостережної ради, ДТЕКу тощо».

Голова КОВА до перевірок запросив народних депутатів, представників ЗМІ, мешканців будинків та громадськість.

«На місцях будемо фіксувати всі проблемні питання та оперативно їх усувати. Уже перевірили відбудову дитсадка в Бишеві. На черзі – 4 багатоквартирні будинки в Бучі», – зазначив він.

Як додав Кравченко, наступного тижня продовжиться робота із проведення тендерних закупівель.

«Департамент регіонального розвитку КОВА планує провести 9 тендерів. Зокрема з відбудови садочків, житлових будинків, медзакладів, шкіл. Запрошуємо всіх охочих взяти участь. Також зауважу: буде використовуватись уніфіковане технічне завдання для всіх учасників тендеру, яке рекомендоване фахівцями ПРООН», – підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, голова Київської ОВА ініціював перевірку правоохоронцями всіх тендерів та закупівель з питань відбудови в регіоні.

Фото ілюстративне

Київщина Війна з Росією Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *