На компенсації українцям за пошкоджене житло спрямували вже 4,4 мільярда

На компенсації українцям за пошкоджене житло спрямували вже 4,4 мільярда 17.10.2023 18:05 Укрінформ На компенсації українцям, чиє житло постраждало від російських обстрілів, вже спрямовано 4,4 млрд грн.

Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив на засіданні уряду, повідомляє Укрінформ.

“Житлові програми єВідновлення та єОселя. Загалом на житлові компенсації українцям, чиє житло постраждало від обстрілів, спрямовано 4,4 млрд грн. У програмі єВідновлення передбачено три компоненти. З них два – на стадії активної реалізації”, – сказав Шмигаль.

За його словами, на відшкодування за пошкоджене майно подано більше 50 тисяч заявок. Найбільше на Харківщині, Київщині та Миколаївщині. У вигляді компенсації люди вже отримали 1,5 млрд грн.

“4,3 тисячі заявок вже надійшло щодо зруйнованого житла. У Дії триває генерація житлових сертифікатів, за які постраждалі зможуть придбати нову оселю. З листопада ці сертифікати вже можна буде використовувати”, – додав Прем’єр-міністр.

Він нагадав і про третій компонент єВідновлення – це відшкодування тим, хто зробив ремонти власним коштом. Верховна Рада ухвалила відповідний закон, тому в уряді очікують на те, що виплати розпочнуться з початку 2024 року.

“Щодо програми єОселя, то пільгові іпотечні кредити отримали майже 4 тис. українських родин на суму 5,7 млрд грн. Переважно це військові, педагоги та медики”, – сказав Шмигаль.

Як повідомлялося, 10 травня стартувала програма "єВідновлення". Кожен громадянин, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії РФ, може подати заяву на отримання державної допомоги на поточний ремонт житла. Зробити це можна за допомогою порталу "Дія" або звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту та нотаріусів.

1 серпня розпочався другий етап реалізації державної програми "єВідновлення" – власники знищеного житла можуть подати у застосунку "Дія" заяву на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку.

Компенсація Шмигаль Війна з Росією Відбудова єОселя

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *