На Сумщині відкрили нову модульну клініку замість зруйнованої росіянами амбулаторії

На Сумщині відкрили нову модульну клініку замість зруйнованої росіянами амбулаторії Фото 03.10.2023 18:30 Укрінформ У селі Хухра Сумської області замість зруйнованої російськими загарбниками амбулаторії споруджена нова модульна клініка первинної медичної допомоги.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

Об'єкт складається з восьми збірних модулів, об’єднаних у повноцінний медичний заклад із чотирма кабінетами для прийому пацієнтів та можливістю одночасної роботи 11 медпрацівників.

Встановлення клініки відбулося в межах партнерства МОЗ України та Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою забезпечення громадян безперервним доступом до необхідних медичних послуг попри війну.

Як нагадала заступниця міністра охорони здоров'я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко, за понад 19 місяців повномасштабного вторгення Російська Федерація пошкодила в Україні вже більш ніж 1400 об’єктів медзакладів, ще 190 зруйнувала вщент.

«Щоденно та цілеспрямовано ворог тероризує українців та руйнує заклади охорони здоров’я. Кожна куля та снаряд є доказом цього навмисного терору проти цивільних. Однак, завдяки потужній підтримці та співпраці з ВООЗ та іншими міжнародними партнерами, крок за кроком, нам вдається рухатися далі та відбудовувати зруйновані лікарні, щоб пацієнти мали повноцінний доступ до необхідної медичної допомоги», – зазначила вона.

На Сумщині відкрили модульну клініку / Фото: МОЗ

За словами посадовиці, створення модульних клінік на первинній ланці є «дуже важливою співпрацею, націленою на реальний результат та допомогу нашим пацієнтам вже сьогодні».

Як зауважили в МОЗ, встановлення клінік первинної медичної допомоги або модульних клінік передбачене в найбільш постраждалих від війни регіонах, де російські війська прицільно руйнували медичну інфраструктуру.

Загалом проєкт передбачає встановлення 14 модульних клінік «первинки», з яких п'ять уже працюють у Херсонській, Харківській та Сумській областях.

Представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зі свого боку наголосив, що модульні клініки служать тимчасовою заміною пошкоджених закладів у районах, які найбільше постраждали від війни. Такі об'єкти забезпечують інфраструктуру, де лікарі та медсестри можуть надавати основні послуги первинної медичної допомоги, особливо в разі хронічних захворювань, де потреби є найвищими.

«Ця ініціатива узгоджується з ширшими гуманітарними зусиллями та зусиллями Організації Об’єднаних Націй, спрямованими на розширення можливостей громад на передовій і сприяння відновленню за ініціативою громади, усунення прогалини в доступі до життєво важливої первинної медичної допомоги, що є фундаментальним кроком у відновленні нормального життя. Для нас це справжній міст між швидкою реакцією та раннім відновленням здоров’я», – підкреслив Хабіхт.

Зазначається, що модульні медзаклади готові до роботи в умовах блекаутів. Зокрема, обладнані генераторами для безперебійного електроживлення й вентиляторами, які підтримують у приміщенні оптимальне середовище.

Подібні клініки оснащені необхідними зручностями, серед яких – електропотачання, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів.

Кожен такий медзаклад збирають із різної кількості готових модулів залежно від необхідної кількості кімнат для пацієнтів. Тривалість встановлення конструкцій сягає від 10 до 14 днів.

Як повідомлялося, модульні клініки є одним із головних проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує оперативне та довгострокове розв’язання гострої проблеми. Заміною пошкоджених об'єктів вони можуть служити до десяти років.

Фінансову підтримку проєкту надають Гуманітарний фонд для України (UHF) та Генеральний директорат Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки (ЄС).

Сумщина Амбулаторія Війна з Росією Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *