Німеччина надасть понад €72 мільйони на будівництво квартир для переселенців Фото 16.02.2024 19:18 Укрінформ Мінреінтеграції, Міжнародна організація з міграції (МОМ), шість обласних держадміністрацій та дванадцять громад підписали меморандуми про співпрацю, що дасть змогу забезпечити доступним житлом переселенців.
Про це передає кореспондент Укрінформу.
«Забезпечення внутрішніх переселенців житлом – одна з ключових задач уряду на багато років уперед. Йдеться про сотні тисяч українських сімей, які втратили домівки. Це великий виклик», – зазначила віцепрем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Водночас вона повідомила, що Мінреінтеграції напрацьовує Стратегію забезпечення переселенців житлом на 2025-2030 роки, для реалізації якої знадобляться зусилля як центральної влади, так і органів місцевого самоврядування.
У цьому контексті Верещук акцентувала, що надзвичайно важливою є допомога міжнародних партнерів.
«Ми сьогодні щиро вдячні за постійну підтримку, зокрема, уряду Німеччини, з яким у нас давня історія співпраці. А також – Міжнародній організації з міграції, яка розпочала цей проєкт забезпечення українських переселенців житлом ще до повномасштабного вторгнення», – зазначила міністр.
За її словами, проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України», зокрема, має на меті будівництво/реконструкцію у 2024-2025 роках 24-х об’єктів для переселенців та людей, постраждалих від збройного конфлікту в територіальних громадах Київської, Луганської, Львівської, Чернівецької, Вінницької та Івано-Франківської областей за рахунок міжнародної технічної допомоги.
Очікується, що у рамках проєкту буде збудовано до двох тисяч квартир для приблизно шести тисяч осіб.
Міністр зауважила, що саме завдяки механізму оренди, який буде розроблено та впроваджено в рамках проєкту, таке житло стане доступним для внутрішніх переселенців та вразливого місцевого населення.
Верещук пояснила, що громади, які беруть участь у проєкті, були відібрані на основі критеріїв щодо питомої ваги, частки ВПО відносно місцевого населення, наявності ділянок для будівництва, можливості для працевлаштування та доступності соціальної інфраструктури.
Віцепрем’єр-міністр запевнила, що наразі реалізація проєкту запланована у територіальних громадах Вінницької області (Агрономічна сільська рада, Ладижинська міська рада, Хмільницька міська рада), Івано-Франківської області (Коломийська міська рада), Київської області (Гостомельська селищна військова адміністрація, Ірпінська міська рада), Львівської області (Дрогобицька міська рада, Кам’янка-Бузька міська рада, Старосамбірська міська рада), Чернівецької області (Хотинська міська рада, Чернівецька міська рада).
«Ми розраховуємо, що такі проєкти матимуть продовження і ще більше фінансування від міжнародних партнерів», – резюмувала Верещук.
Житловий проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через кредитну установу для відбудови (KfW). Кошторисна вартість проєкту – 72,1 млн євро. Цьогоріч Німеччина надасть Україні для реалізації цього проєкту 54 млн євро.
Своєю чергою голова представництва МОМ в Україні Алессія Скіавон поінформувала, що за останніми даними МОМ, п'ята частина внутрішньо переміщених осіб планує залишитися та інтегруватися у своєму нинішньому місці проживання. Пошук довгострокових рішень житлових проблем є запорукою успіху.
«Правові та технічні положення, апробовані в рамках проєкту доступного житла, можуть стати основою для подальших масштабних проєктів міжнародної допомоги у сфері житлової політики в Україні», – додала вона.
Проєкт «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» реалізується МОМ з 2020 року.
Спочатку в його межах передбачалось будівництво житла для внутрішніх переселенців та вразливих верств населення у Краматорську та Сєвєродонецьку. Однак у 2022 році через повномасштабне військове вторгнення РФ географію проєкту довелося змінити, а саму ініціативу – оновити.
Переселенці Житло Меморандум Верещук
Источник: www.ukrinform.ua