Очільники GIZ та U-LEAD ознайомилися в Ірпені з проєктами відновлення після російської окупації 27.11.2023 16:07 Укрінформ Регіональний директор німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Тільман Наґель та директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель відвідали Ірпінь, який нині відновлюється після російської окупації.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сторінку Програми «U-LEAD з Європою» у Фейсбуці.
«Щойно ми заїхали в Ірпінь, мали змогу пересвідчитися в тих змінах, які відбуваються щодо відновлення громади», – сказав Наґель, який відповідає за діяльність GIZ на території Німеччини, Європи та Південного Кавказу.
Мер Ірпеня Олександр Маркушин показав гостям відео про місто у мирний час і після перебування там російських військових.
Наґель у зв’язку з цим висловив сподівання, що «ми спільно зможемо написати нову частину до вашого відео, а саме – про відновлення».
За його словами, «для нас важливо знайти правильну нішу, де ми можемо вам допомогти».
Як наголосив директор U-LEAD Файгель, Ірпінь – це не лише місто-Герой, це місто героїв. «І нам приємно бути причетними до швидких змін у громаді щодо відновлення. Програма U-LEAD допомагала вашій громаді з невідкладною допомогою в квітні минулого року і невдовзі Ірпінська громада отримає другий транш допомоги», – додав він.
Мер Ірпеня також поділився інформацією про перші кроки з відновлення після деокупації, окреслив основні плани на майбутнє та виокремив проблеми, які виникають під час процесу відновлення. Громада має плани не лише з відбудови території та об’єктів до стану, як було до 24 лютого, а, за словами мера, рухається вперед і планує впроваджувати нові проєкти, пілотувати їх на своїй території та поширювати найвдаліший досвід серед інших громад.
Як повідомлялося, українські воїни 28 березня 2022 року звільнили Ірпінь від російських загарбників. Місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання «Ірпінь – місто-Герой». Росіяни перебували у місті 23 дні.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.
Фото: ULEAD з Європою / ULEAD with Europe
Ірпінь U-LEAD з Європою Відбудова Проєкт GIZ
Источник: www.ukrinform.ua