Підприємець сказав, як можна знизити вартість робіт із відновлення водогону у Миколаєві

Підприємець сказав, як можна знизити вартість робіт із відновлення водогону у Миколаєві 12.02.2024 10:10 Укрінформ Вартість робіт з відновлення водогону в Миколаєві була б значно нижчою, якби процедура закупівель стала прозорішою, а правоохоронці ретельніше відслідковували порушення чинного законодавства.

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу висловив співвласник миколаївського підприємства «ВіК Технології» Олександр Жак.

«Як відомо, держава виділила 1,2 млрд на реконструкцію водогону в місті Миколаєві. Відбулося 12 тендерів через систему ProZorro. Наше підприємство взяло участь у торгах на реконструкцію трьох ділянок водогону. Але ми нічого не виграли, попри те, що маємо досвід, необхідне обладнання і запропонували значно нижчу ціну. Скажімо, переможцем одного з тендерів стала фірма, яка запропонувала 129 млн грн, а ми готові були виконати ті ж роботи за 89 млн грн. Згодом Держаудитслужба оприлюднила висновки моніторингу закупівель Департаментом містобудування та архітектури Миколаївської ОВА, який є замовником робіт. З'ясувалося, що знайдено низку різних порушень під час проведення всіх тендерів», – розповів Жак.

За його словами, один тендер вдалося оскаржити через Антимонопольний комітет, і його скасували. Щодо всіх інших, то миколаївське підприємство звернулося у прокуратуру з проханням визнати ці торги недійсними і розірвати договори з переможцями. Але там нічим не допомогли, тому тепер вони оскаржують ці дії у ДБР.

«У минулому році департамент сплатив за роботи переможцям тендерів 94 млн грн, хоча фактично ці договори не є дійсними. На мою думку, це можна трактувати як нецільове використання коштів. Тому ми чекаємо, що з цього приводу скаже ДБР», – розповів бізнесмен.

Він також наголосив, що з появою системи ProZorro працювати стало значно краще, хоч і вона потребує певного удосконалення. За словами співвласника, фірма «ВіК Технології» працює чесно і нікому не платить «відкатів». Саме тому, на його думку, їй усіляко перешкоджають.

«Особисто до мене з цим питанням ніхто не звертається, бо відомо, що я не даю хабарів. Але я знаю, що колегам пропонували «відкати» на рівні 30-50% від вартості тендеру за можливість працювати. Хочу зазначити, що під час війни проблема корупції стала ще гострішою. І все ж я дуже сподіваюся, що знайдуться люди, які проведуть детальне розслідування, тендери на реконструкцію водогону в Миколаєві скасують, а гроші повернуть до бюджету. А тоді відбудуться нові прозорі конкурси, де виграють фірми, які значно дешевше виконають запланований обсяг робіт», – наголосив підприємець.

Він також звернув увагу на те, що не кожен учасник торгів має можливість їх оскаржувати. Адже, щоб це зробити один раз, треба заплатити 170 тисяч гривень. «Ми вже чотири рази зверталися зі скаргою до Антимонопольного комітету. Рішенням органу оскарження дві з чотирьох скарг було задоволено. Ще по двох скаргах, у задоволенні яких відмовили, ми звернулись до Київського окружного адміністративного суду. Однак, рішення по цих позовах поки не прийнято. Складається враження, що є сили, які зацікавлені, щоб усе залишалося як є. Причому, це йде зверху, по вертикалі влади. Тому на місцях правоохоронні органи все спускають на гальмах», – вважає Жак.

Фірма «ВіК Технології» працює на ринку з 2005 року. Вона займається проєктуванням, будівництвом об’єктів водопостачання та водовідведення, має власне виробництво комплектуючих для водопроводів. Сьогодні тут налічується 130 фахівців, до початку великої війни було понад 150.

Як повідомляв Укрінформ, Миколаївська ОВА стала розпорядником коштів, виділених державою на реконструкцію мереж водопостачання у Миколаєві. Проєкт розрахований на два роки. Йдеться про 1 мільярд 210 млн грн.

Завдяки журналістам, які оприлюднили зауваження до проведення тендерів, вдалося знизити ціну на деякі матеріали та послуги для реконструкції водогонів – товари були закуплені через систему ProZorro.

Начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області Денис Яковлєв, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу, зазначив, що про всі зауваження і порушення щодо 11 тендерів на реконструкцію водогону у Миколаєві вони поінформували замовників та правоохоронні органи. Жодного оскарження щодо їхніх висновків з боку замовників не надходило.

12 квітня 2022 року Миколаїв залишився без централізованого водопостачання через перебитий російськими загарбниками водогін на території Херсонської області. Згодом обласний центр став єдиним містом у світі, де у систему почали подавати солону воду з Дніпро-Бузького лиману. Це зруйнувало водогін, і нині він потребує реконструкції.

Фото ілюстративне

Миколаїв Вода Водогін Відбудова

Источник: www.ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *